Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Młodzież z parafii Radule pożegnała zimę na lodowisku

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

„Pamiętaj, aby dzień święty święcić”

Świętowanie jest jednym z niezbędnych elementów życia każdego człowieka. Dla chrześcijan pierwszym i podstawowym świętem jest niedziela. Jest ona pierwszym i najważniejszym dniem tygodnia. To Dzień Pański. Chrystus zmartwychwstał w niedzielę i właśnie ten dzień wskazał nam jako dzień tryumfu życia nad śmiercią. Każda niedziela jest znakiem i przypomnieniem, że i my kiedyś zmartwychwstaniemy. Powinna być czasem odpoczynku od zwyczajnych obowiązków: pracy, szkoły, codziennych zajęć. Cały sens niedzieli nie polega jednak tylko na tym, że mamy wolne, możemy poleniuchować i dłużej pospać. Niedziela ma być dniem, w którym szczególnie poświęcamy czas Bogu. Powinniśmy uczestniczyć we Mszy Świętej. Mówi nam o tym III przykazanie Dekalogu – ”Pamiętaj, aby dzień święty święcić” i I przykazanie kościelne – “W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymywać się od prac niekoniecznych.”

Dzień niedzielny powinniśmy poświęcić też na modlitwę indywidualną, refleksję religijną, uporządkowanie swoich spraw duchowych. W tym czasie winniśmy oczyścić swoją duszę, tak samo jak oczyszczamy i porządkujemy nasze mieszkania.

A gdy już zadbamy o swojego ducha, wrócimy z kościoła, zjemy obiad to niedzielne popołudnie możemy spędzić nie na kanapie z telefonem w ręku lecz zadbać o swoje ciało. Tak uczyniła grupa 58 osób z parafii Radule gdy w niedzielne popołudnie 20 marca wyjechała na lodowisko do Białegostoku. Byli to dzieci i młodzież zaangażowani w życie parafialne: ministranci, KSM, schola dziecięco – młodzieżowa, dzieci z Kół Koronkowych. Spędziliśmy tą niedziele, po wcześniejszym uczestnictwie z rodzicami na Mszy Świętej, na doskonaleniu umiejętności jazdy na łyżwach, na wspólnej integracji i modlitwie żegnając odchodzącą do lamusa zimę. Warto więc łączyć przyjemne z pożytecznym, zadba o swojego ducha nie zapominając o ciele bo w zdrowym ciele, zdrowy duch.

ks. Arkadiusz

Autor M. Sz.

2022-03-21

Więcej informacji z tej kategorii