Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Relikwie św. Leopolda Mandića trafią do parafii w Zambrowie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie rozpoczęło się czterdziestogodzinne nabożeństwo. Jak zaznacza ks. Wojciech Nowacki proboszcz zambrowskiej parafii jest to czas wyznania wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Najświętszym sakramencie oraz wspólnotowej i osobistej adoracji eucharystycznej. Duszpasterz zachęca, aby pośród codziennych zajęć zarezerwować czas na adorację Jezusa eucharystycznego.

W nocy z piątku na sobotę przewidziano adorację całonocną, w którą zaangażowane są osoby indywidualne oraz wspólnoty działające w parafii.

W niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Leopolda Mandića, patrona spowiedników, penitentów, chorych na nowotwory i służby zdrowia.

Słowo Boże będzie głosił ks. dr Jarosław Kotowski Wikariusz Biskupi, były Rektor Seminarium.

Nabożeństwo Czterdziestogodzinne jest też wprowadzeniem w całodniową adorację Najświętszego sakramentu, która od poniedziałku będzie miała miejsce we wszystkie dni powszednie od Mszy św. o godz. 7.00 do Mszy św. o godz. 18.00. W październiku i podczas Nowenny za zmarłych do wieczornego nabożeństwa.

red. JE

[related limit=”5″]

Autor adam

2020-10-23

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 2 kwietnia

Słowo Życia: 2 kwietnia

NIEDZIELA PALMOWA   Mt 21, 1-11 Gdy się zbliżyli do Jerozolimy i przyszli do Betfage na Górze Oliwnej, wtedy...

Słowo Życia: 1 kwietnia

Słowo Życia: 1 kwietnia

SOBOTA PIĄTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 11, 45-57 Wielu spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to,...