Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Różaniec Do Granic Nieba: przyjmujemy Dzieci Nienarodzone do naszych rodzin

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Intencją Różańca Do Granic Nieba, zaplanowanego na dni 1-8 listopada 2020 roku będzie włączenie dzieci nienarodzonych do naszych wspólnot rodzinnych, uleczenie ran związanych z ich utratą oraz przebłaganie za wszystkie grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. – W tej modlitwie będziemy wołać do Boga, by śmierć nie miała już dostępu do naszej rodziny; oraz prosić dzieci nienarodzone o wybaczenie i modlitwę za nas – mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta.

Różaniec Do Granic Nieba będzie miał aspekt indywidualny i wspólnotowy. Będzie to propozycja modlitwy dla rodzin oraz dla parafii.

Wymiar indywidualny Różańca Do Granic Nieba będzie polegał na tym, by 1 listopada br., w Uroczystość Wszystkich Świętych, podczas nawiedzania grobów rodzinnych, zwrócić się do wszystkich dzieci nienarodzonych, na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Te dzieci, które zostały zabite, prosimy o wybaczenie. Dzieciom, które odeszły z innych powodów, dziękujemy za ich obecność. Wszystkie je prosimy o wstawiennictwo.

– Modlitwa ta będzie aktem świadomego włączenia dzieci nienarodzonych do wspólnoty rodzinnej. Tych, którym nie było dane przyjść na świat w całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia – podkreśla Maciej Bodasiński, współorganizator wydarzenia Różaniec Do Granic Nieba. Jej tekst będzie dostępny na stronie rozaniecdogranic.pl – Na zakończenie modlitwy możemy postawić znicz dla tych wszystkich, dzieci utraconych, jako symbol ich przyjęcia do naszej rodziny – wyjaśnia Bodasiński.

Parafie w całej Polsce zaproszone są do organizowania modlitwy różańcowej przez wszystkie dni oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (od 2 do 8 listopada) – to będzie wymiar wspólnotowy tegorocznego wydarzenia. Jedną intencją modlitwy w parafiach ma być prośba o uleczenie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych (tych nieprzyjętych i tych, które nie mogły się narodzić z powodów naturalnych) oraz przebłaganie za wszystkie nasze grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. Ta modlitwa może mieć ogromne znaczenie dla przyszłości naszego kraju.

– Proponujemy też każdego dnia odmawianie modlitwy pokutnej, która powstała specjalnie na to wydarzenie – dodaje Agnieszka Kminikowska, współorganizatorka wydarzenia i podkreśla dalej – Dodatkowo przez osiem dni oktawy, zachęcamy do ofiarowania odpustu zupełnego za dusze zmarłych, które cierpią w czyśćcu za grzechy przeciwko życiu.

Dzień Dziecka Utraconego przypada na 15 października. W 2016 roku to właśnie tego dnia odbyła się na Jasnej Górze “Wielka Pokuta” – modlitwa przebłagalna Polaków za grzechy przeciwko życiu w naszej ojczyźnie. – Cztery lata temu na błoniach częstochowskich rozpoczęliśmy pewien proces. Najpierw przeprosiliśmy Boga za grzechy przeciwko życiu. Podczas Różańca Do Granic prosiliśmy Matkę Bożą i całe Niebo o ochronę dla naszego kraju. W tym roku chcemy zwrócić się do tych wszystkich, dzieci nienarodzonych, przyjąć ich do naszych rodzin i prosić o wstawiennictwo za nas u Boga – mówi Maciej Bodasiński.

mat. prasowe

Autor adam

2020-10-15

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 5 grudnia

Słowo Życia: 5 grudnia

PONIEDZIAŁEK DRUGIEGO TYGODNIA ADWENTU Łk 5, 17-26 Pewnego dnia, gdy Jezus nauczał, siedzieli przy tym faryzeusze i...

Słowo Życia: 4 grudnia

Słowo Życia: 4 grudnia

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU Mt 3, 1-12 W owym czasie pojawił się Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa:...

Słowo Życia: 3 grudnia

Słowo Życia: 3 grudnia

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 9, 35-10,1.5.6-8 Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w...