Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Słowo Życia: 22 listopada

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

WTOREK TRZYDZIESTEGO CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO

Łk 21, 5-11

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: „Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”.
Zapytali Go: „Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie?”
Jezus odpowiedział: „Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: «Ja jestem» oraz: «nadszedł czas». Nie chodźcie za nimi. I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec”.
Wtedy mówił do nich: „Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie”.

 

„Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono.”

 

W ostatnim tygodniu roku liturgicznego przypominamy sobie ważne słowa Jezusowe, przestrzegające przed łatwym uleganiem fałszywym słowom nauki, fałszywym wieściom na temat wydarzeń eschatologicznych. Słowa te są dla nas wszystkich przestrogą. Przestrogą, by nie dać się przekonać fałszywym głosicielom, którzy próbują nieraz wprowadzić zamęt w duszy, sercu, myślach człowieka – prowadząc do tego, że odchodzi się od Chrystusa Pana i Jego Ewangelii. Traci się wtedy własną wiarę, pojawiają się różnego rodzaju wątpliwości i taki człowiek może np. łatwo dać się wciągnąć do jakiejś grupy o charakterze sekty… Przyjmijmy tę Chrystusową przestrogę, dziś przypomnianą. Prośmy Go jednocześnie w naszej modlitwie o to, by Jego łaska nas podtrzymywała na drogach życia, byśmy pozostali Mu wierni. Wsłuchujmy się też w Jego głos, Jego słowo, Jego naukę – aby tę naukę jak najlepiej poznać. Im lepiej bowiem będziemy znać to, czego nas uczy nasz Zbawiciel, im lepiej będziemy znali naukę Jego Ewangelii – tym łatwiej będziemy mogli stawić czoła trudnościom napotykanym na drodze życia, tym łatwiej będziemy mogli rozpoznać fałszywość nauki nie pochodzącej od Chrystusa i będziemy potrafili we właściwy sposób zareagować na tę naukę. Strzeżmy się przed tym, by nas nie zwiedziono!

      2022-11-22 Słowo Życia

Ks. Jan Krupka

Autor ES

2022-11-22

Więcej informacji z tej kategorii