Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Tykocin: VI. edycja Ogólnopolskiego Konkursu “Nadzieja w Chórze” za nami

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W szóstej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Chóralnej “Nadzieja w Chórze” wzięło udział 10 chórów.

Wydarzenie miało miejsce 3 czerwca w zabytkowej świątyni parafialnej pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie. W atmosferze historycznego piękna budowli można było doświadczyć majestatu muzyki sakralnej.

Uczestnicy konkursu przybyli z Lublina, Opola Lubelskiego, Warszawy, Sokołowa Podlaskiego, Białegostoku, Aleksandrowa Łódzkiego i Ciechanowca. Grand Prix w tym roku trafiło do chóru kameralnego Sirenes z Warszawy.

 

      Sirenes - Pater Noster

 

O potrzebie realizowania takich spotkań mówi Mariusz Dudziński, burmistrz Tykocina.

 

      2023-06-03 Mariusz Dudziński, Burmistrz Tykocina

 

Jury konkursowe było trzyosobowe w skład którego wchodzili: prof. dr hab. Anna Olszewska z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina z filią w Białymstoku, ks. prof. dr hab. Kazimierz Dąbrowski z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz prof. dr hab. Marcin Wawruk (przewodniczący jury) z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Ks. prof. Kazimierz Dąbrowski i prof. Marcin Wawruk brali po raz pierwszy udział w obradach jury w konkursie “Nadzieja w Chórze”. Jakie były ich wrażenia? Posłuchajmy:

 

      2023-06-03 ks. prof.Akademii Muzycznej w Bydgoszczy dr hab. Kazimierz Dąbrowski

 

      2023-06-03 prof. dr hab. Marcin Wawruk

 

Po obiedzie w kinie Hetman uczestnicy Konkursu mogli wziąć udział w warsztatach, które poprowadziła mgr Małgorzata Domagała-Rogalska z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży, a o g. 15.00 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. Kazimierza Ostrowskiego, dyrektora tegoż Instytutu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia, dziękujemy proboszczowi ks. Jarosławowi Stefaniakowi za przychylność w udostępnieniu świątyni i zapraszamy na kolejną edycję Konkursu “Nadzieja w Chórze”, która odbędzie się 25 maja 2024 roku.

Partnerem strategicznych przedsięwzięcia było Województwo Podlaskie.

 

Maciej Dąbrowski

 

Autor ES

2023-06-03

Więcej informacji z tej kategorii