Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Watykan: Papież poleca Polakom zawierzyć Matce Bożej losy Polski i pokój w Europie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Podczas audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek zwrócił się do Polaków, którym polecił zawierzyć Matce Bożej losy Polski i pokój w Europie. Franciszek pozdrowił również Polaków, którzy wzięli udział w audiencji ogólnej.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Wczoraj obchodziliście uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Kardynał Wyszyński uczył was ufać Maryi w najtrudniejszych chwilach waszych dziejów. Idąc za jego przykładem, z ufnością zawierzajcie Matce Bożej losy waszej Ojczyzny i pokój w Europie. Z serca wam błogosławię – powiedział papież Franciszek.

W dzisiejszej audiencji wzięła udział grupa kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kieleckiej wraz z wychowawcami, grupa pielgrzymów z Gniezna, grupy polskich harcerzy, kilka grup z polskich parafii oraz indywidualni pielgrzymi z naszego kraju.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski ustanowiona została przez papieża Benedykta XV w 1920 r. na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości. Wczoraj na Jasnej Górze odprawiona została msza dziękczynna za życie i posługę błogosławionego prymasa Wyszyńskiego z prośbą o pokój na Ukrainie.

IAR

Autor M. Sz.

2022-05-04

Więcej informacji z tej kategorii