Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Watykan: Papież udaje się z pielgrzymką na Cypr

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

“Umacniajcie się nawzajem w wierze” – to motto pielgrzymki papieża Franciszka, który dziś udaje się na Cypr. Kolejnym punktem podróży apostolskiej będzie Grecja.

Dziś około godziny 15 papież zostanie powitany na międzynarodowym lotnisku w Larnace na Cyprze. Następnie spotka się w katedrze maronickiej w Nikozji z duchowieństwem, zakonnikami, siostrami zakonnymi, diakonami, katechetami oraz członkami stowarzyszeń i ruchów kościelnych. O godzinie 17 papież zostanie przyjęty w pałacu prezydenckim i spotka się z władzami, przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego oraz korpusem dyplomatycznym.

Motto “Umacniajcie się nawzajem w wierze” nawiązuje do słów pierwszego ewangelizatora Cypru, świętego Barnaby. Ojciec Jerzy Kraj OFM, wikariusz Łacińskiego Patriarchy Jerozolimy dla Cypru, mówi, że papież przyjeżdża na peryferie, aby wsłuchać się w serce Kościoła Cypru. Jak zaznaczył franciszkanin „nikt nie spodziewał się, że Papież, po 11 latach, odwiedzi ten kraj na peryferiach Europy. To pokazuje, że to jego kierunek, że chce iść tam, gdzie, wydawałoby się, nie ma potrzeby. Idzie na peryferie do ludzi potrzebujących jego wsparcia”.

4 grudnia papież udaje się do Grecji.

IAR

Hits: 27

Autor P. G.

2021-12-02

Więcej informacji z tej kategorii