Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: 26 marca – Dzień Modlitw za Więźniów

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

26 marca w Liturgii Kościoła Katolickiego przypada wspomnienie św. Dyzmy zwanego Dobrym Łotrem. To także dzień Modlitw za Więźniów.

Ten dzień ma na celu zachęcić wiernych w Polsce do objęcia modlitwą zwłaszcza tych więźniów, którzy trwają daleko od Boga, nie widzą sensu nawrócenia lub którym brakuje nadziei w Boże Miłosierdzie- zwraca uwagę kapelan Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, ksiądz Emil Sasinowski:

-26 marca wspominamy Dobrego Łotra to człowiek, który był skazany na śmierć, wisiał razem z Panem Jezusem na Golgocie wyznaje wiarę oraz to, że Jezus nie jest tylko człowiek, ale też Bogiem. Kiedy czytamy w Ewangelii – mówi do Jezusa «Wspomnij na mnie, kiedy będziesz w swoim Królestwie», a Jezus mówi «Zaprawdę powiadam Ci: dzisiaj będziesz ze mną w raju». Św. Dyzmy był skazany i wiedział za co on wisi na krzyżu. Mówi do swojego kolegi «Wiesz za co my tutaj jesteśmy, a Jezus jest niewinny». Więźniowie też są ludźmi i pewnie nikt z nich, którzy tam przybywają nie planował tego pobytu, wierzymy, że Pan Bóg szczególnie z nimi współcierpi. 

      2024-03-26 ks. Emil Sasinowski

Dzień Modlitw za Więźniów został ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w 2009 roku. Św. Dyzma, jeden ze złoczyńców ukrzyżowanych z Jezusem, jest przykładem ukazującym niezgłębione miłosierdzie Boga, gotowego przebaczyć grzesznikowi nawet w ostatniej chwili życia. św. Dyzma jest patronem więźniów.

Autor W M

2024-03-26

Więcej informacji z tej kategorii