Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: 390. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Na Jasnej Górze, w czwartek 18 listopada, po zakończeniu dorocznych rekolekcji biskupów, rozpocznie się 390. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Tematami przewodnimi spotkania będą podsumowanie wizyty ad limina apostolorum i XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów.

Dwudniowe obrady biskupów rozpoczną się po południu. Jak czytamy w komunikacie Konferencji Episkopatu Polski, jedną z głównych kwestii będzie omówienie wizyty ad limina apostolorum, którą biskupi odbyli w czterech grupach od 4 do 29 października. Koordynatorzy poszczególnych grup przedstawią tematy, które były poruszane w watykańskich dykasteriach oraz podczas spotkania z papieżem Franciszkiem. Biskupi wymienią się też doświadczeniami, otrzymanymi radami oraz uwagami.

W związku z trwającym Rokiem Rodziny Amoris Laetitia, jednym z punktów obrad będą także sprawy rodziny.

Oprócz aktualnych spraw związanych z życiem Kościoła w Polsce, podczas zebrania biskupów zostaną przeprowadzone wybory do niektórych gremiów Konferencji Episkopatu Polski.

Zebranie zakończy się w piątek, 19 listopada, wczesnym popołudniem.

IAR

Hits: 17

Autor P. G.

2021-11-16

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...