Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Abp Tadeusz Wojda: Nie ma prawa do zabijania, ale do ochrony życia

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Życie jest największym darem Bożym i nie można pozwolić, by ktokolwiek podnosił na nie rękę – mówił abp Tadeusz Wojda, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podczas mszy św. w łomżyńskiej katedrze. W ten sposób duchowny odniósł się do debaty o aborcji, która trwa w Polsce oraz o dostępności tzw. tabletki “dzień po”.

Abp Tadeusz Wojda mówił o tym, że po to nam Jezus daje swoje ciało jako pokarm, abyśmy go rozpoznali, przyjęli do swojego serca i umocnieni tym pokarmem mogli głosić Ewangelię, której tak bardzo nam dzisiaj potrzeba nie tylko w Europie, ale i w naszym kraju.

– Widzimy co się dzieje. Wprowadza się pigułkę “dzień po”, chce się wprowadzić aborcję, może eutanazję i kto wie co jeszcze, a przecież życie jest największym darem Bożym. Nie ma prawa do zabijania, ale do ochrony życia. Dlatego potrzeba wiary, potrzeba, aby Chrystus w nas był obecny, by nas posyłał z dobrą nowiną, która ożywia, która podnosi na duchu i która umacnia do mężnego wyznawania naszej wiary – mówił przewodniczący KEP.

      2024-04-18 abp Tadeusz Wojda

Duchowy przewodniczył wczoraj mszy św. w łomżyńskiej katedrze w związku z trwającym od wczoraj Zgromadzeniem Plenarnym COMECE. Zgromadzenie biskupów delegatów Konferencji Episkopatów Unii Europejskiej potrwa w Łomży do jutra.

Autor B. Ś.

2024-04-18

Więcej informacji z tej kategorii