Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Atelier wspólnoty ruchu Glorioza Trinita w Szczepankowie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W piątek, 8 grudnia w salce parafialnej w Szczepankowie wspólnota ruchu Gloriosa Trinita zaplanowała spotkanie modlitewno-formacyjne, czyli tak zwane Atelier. Zgromadzenia odbywają się cyklicznie.

O spotkaniu mówi ksiądz Dariusz Kłosiński, wikariusz parafii pw. świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Szczepankowie:

-Atelier to spotkanie formacyjno-modlitewne ruchu Gloriosa Trinita odbywające się systematycznie. Kiedy się spotykamy to się modlitwy, rozważamy Słowo Boże po to, żeby po prostu pogłębić swoją wiarę i ja formować.

      2023-12-07 Ksiądz Dariusz Kłosiński o Atelier

Duchowny dodaje, że podczas Atelier członkowie wspólnoty nie zapominają o Panu Bogu:

-Przebieg praktycznie każdego spotkania jest już zaplanowany, standardowy. Spotkanie rozpoczyna się wspólnym uwielbieniem Pana Boga, modlitwa spontaniczną, a potem rozważane jest Słowo Boże i krótka katecheza, która jest albo transmitowana z internetu albo mówiona na żywo tak, jak w naszym przypadku przeze mnie, jeżeli jestem obecny na spotkaniu. Potem są świadectwa, czyli dzielenie się tym, co te Słowo Boże wnosi w nasze życie.

      2023-12-07 Ksiądz Dariusz Kłosiński o przebiegu spotkania

Uczestnictwo we wspólnocie niesie za sobą sporo korzyści podsumowuje ksiądz Dariusz Kłosiński:

Spotkania Gloriozy mają taki charakter może nie tyle emocjonalny, co bardziej taki miły, rodzinny. Spotykamy się razem też w swoich domach rodzinnych, bo wiele spotkań Atelier odbywa się w ten sposób. Każde takie spotkanie w jakiś sposób formułuje, ubogaca,, bo zawsze doświadczenie wiary innych ludzi bliskich, których znamy i są z tej samej parafii czy środowiska chyba najbardziej ubogaca naszą wiarę.

      2023-12-07 Ksiądz Dariusz Kłosiński o doświadczeniu wspólnoty

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.00.

Autor M.D.

2023-12-07

Więcej informacji z tej kategorii