Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Bezalkoholowa Redutówka dla Maryi w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Ostatni dzień Roku Liturgicznego można przeżyć ze szczególnym akcentem w postaci Bezalkoholowej Redutówki dla Maryi. Spotkanie rozpocznie się od Mszy świętej w kościele rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łomży, a potem przeniesie się do Domu Rekolekcyjnego Wyższego Seminarium Duchownego.

O organizacji wydarzenia mówi Marzena Klimaszewska z Diakonii Wyzwolenia Rejonów Łomżyńskich:

To wydarzenie organizowane jest przez małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła, członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które posługują Diakoni Wyzwolenia. W ubiegłym organizowaliśmy takie wydarzenie pn. Bezalkoholowa Potańcówka dla Niepodległej, czyli w centrum były wartości patriotyczne. W tym roku chcielibyśmy trochę inaczej te akcenty rozłożyć i podkreślić tutaj wymiar duchowy.

      2023-11-17 Marzena Klimaszewska o części organizacyjnej

Organizatorka dodaje, że celem spotkania jest uczczenie Matki Bożej:

-Wydarzenie odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca, więc jest to dzień specjalnie poświęcony Matce Bożej, również jest to ostatni dzień Roku Liturgicznego. Następnego dnia rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Maryja jest dla nas szczególną przewodniczką i w okresie Adwentowym, ale również w każdym Roku Liturgicznym.

      2023-11-17 Marzena Klimaszewska o celu spotkania

Warto przygotować odpowiedni strój na to wydarzenie podsumowuje Marzena Klimaszewska:

-Oprawą muzyczną tego wydarzenia zajmie się lubiany i znany myślę w Łomży Dj, Wodzirej Piotr Komorowski. Jeśli chodzi o przygotowanie to jest taka zachęta do tego, aby w swoim ubiorze kolorystyka była związana z Maryją, czyli to kolor biały, niebieski bądź przebranie świętego.

      2023-11-17 Marzena Klimaszewska o charakterze Redutówki

Bezalkoholowa Redutówka dla Maryi odbędzie się 2 grudnia w godzinach 17.00 – 22.00, a wydarzenie rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 16.00.

Plakat wydarzenia publikujemy poniżej.

Autor M. D.

2023-11-17

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

Rozpoczęta budowa obwodnicy, podwyżki cen energii, a także temat darmowego bezpłatnego transportu dla seniorów - to...