Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Biskup Stepnowski wprowadzi relikwie św. Wojciecha

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Parafia pw. św. Wojciecha w Puchałach była jedną z czterech parafii, która 23 kwietnia – w liturgiczne wspomnienie świętego Wojciecha, patrona Polski, otrzymała relikwie męczennika. Uroczystość, pod przewodnictwem Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka, odbyła się w katedrze gnieźnieńskiej.

Parafia Puchały istnienie już ponad 600 lat i przyjęcie relikwii Świętego Wojciecha było dopełnieniem tego jubileuszu – mówi ks. Jarosław Kotowski, wikariusz biskupi ds. duchowieństwa który był częścią delegacji, która wybrała się do Gniezna:

– Poprzez księdza biskupa taką prośbę wystosował do księdza Prymasa o udzielenie właśnie tych relikwii świętego Wojciecha. Okazało się, że te relikwie są ciągle przez księdza Prymasa w Gnieźnie. Dzieje się to podczas Mszy Świętej 23 kwietnia, więc kiedy już informacja dotarła, że te relikwie zostaną przekazane, więc delegacja parafii, pielgrzymka około 30 osób, wybrała się, żeby te relikwie odebrać.

      2022-04-25 ks. Jarosław Kotowski o relikwiach św. Wojciecha

Wprowadzenie relikwii do parafii odbędzie się 1 maja o godz. 9. Uroczystej Mszy Świętej będzie przewodniczył biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

pg

Hits: 272

Autor P. G.

2022-04-25

Więcej informacji z tej kategorii