Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Biskupi będą rozmawiać o Ukrainie na zebraniu plenarnym KEP

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wojna w Ukrainie i pomoc humanitarna, świadczona przez Kościół w Polsce uchodźcom wojennym, będą tematami przewodnimi 391. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Zebranie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie potrwa do jutra.

Jak mówi sekretarz Episkopatu Polski, biskup Artur Miziński, biskupi będą omawiać tematy związane z pomocą dla uchodźców w Polsce i w Ukrainie. „Biskupi będą dzielić się doświadczeniami pomocy niesionej uchodźcom z Ukrainy. Pomoc tę Kościół w Polsce świadczy poprzez Caritas parafialne, diecezjalne, z koordynacją całości przez Caritas Polska. Ta pomoc niesiona jest na dwóch płaszczyznach: pomoc w Ukrainie i pomoc w Polsce dla uchodźców przybywających do naszego kraju” – podkreśla biskup Artur Miziński.

Innymi tematami, które zostaną podjęte przez biskupów, będą kwestie dotyczące duszpasterstwa, w tym także duszpasterstwa rodzin. Odbędzie się też głosowanie nad tłumaczeniem Obrzędu ustanowienia katechisty, czy nad Dekretem ogólnym określającym normy prawne dla kandydatów na katechistów. Podczas zebrania plenarnego zostanie podjęta kwestia formacji seminaryjnej kandydatów do kapłaństwa w związku z dokumentem „Droga formacji prezbiterów w Polsce. Ratio institutionis sacerdotalis pro Polonia”, które weszło w życie w ubiegłym roku.

Dziś o 18.00 biskupi wezmą udział we Mszy świętej w intencji papieża Franciszka w dziewiąta rocznicę jego posługi na Stolicy Piotrowej. Eucharystii w Świątyni Opatrzności Bożej będzie przewodniczył arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. Homilię wygłosi arcybiskup Adrian Galbas, arcybiskup koadiutor archidiecezji katowickiej.

IAR

Autor P. G.

2022-03-14

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 stycznia

Słowo Życia: 30 stycznia

PONIEDZIAŁEK CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 5, 1-20 Jezus i uczniowie Jego przybyli na drugą stronę jeziora do kraju...

Słowo Życia: 29 stycznia

Słowo Życia: 29 stycznia

IV NIEDZIELA ZWYKŁA Mt 5, 1-12a Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego...

Słowo Życia: 28 stycznia

Słowo Życia: 28 stycznia

WSPOMNIENIE ŚW. TOMASZA Z AKWINU   Mk 4, 35-41 Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów:...