Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Centralne Obchody Dnia Świętości Życia w katedrze łomżyńskiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Dniu Świętości Życia w łomżyńskiej katedrze odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Diecezji – Janusza Stepnowskiego. W trwającym Tygodniu Modlitw o Ochronę Życia Kościół rozpoczął Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wierni podczas nabożeństwa złożyli uroczyste deklaracje przystąpienia do tej inicjatywy.

Modlitwą otaczajmy wszystkie kobiety w stanie błogosławionym wskazywał w homilii biskup Janusz Stepnowski:

-W tym dniu, drodzy bracia i siostry, modlimy się za poczęte dzieci, a szczególnie przez dziewięć miesięcy będą modlić się osoby, które podjęły się tego dzieła. Celem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego jest to, aby te matki, które stoją na rozdrożu miały odwagę, aby przyjąć nowe życie, bo to jest coś najpiękniejszego.

      2024-04-08 Ksiądz biskup Janusz Stepnowski o przyjęciu życia

Nasze modlitwy składamy w intencji dzieci, których życie jest zagrożone mów ksiądz Jacek Kotowski – Duszpasterz Rodzin Diecezji Łomżyńskiej:

-Jeżeli chodzi o Duchową Adopcję Dziecka Poczętego to mamy na myśli dzieci pod sercem matek, których życie z różnego powodu jest zagrożone. Życie dziecka zagrożone jest szczególnie wtedy, kiedy matka decyduje, że nie jest gotowa go przyjąć i chce się go po prostu pozbyć. Wtedy prosimy wszystkich wiernych, świeckich, księży i duchownych, ale też nawet osoby, które są w jakiś sposób wrażliwe. Chodzi o to, żeby pomóc takiemu zagrożonemu dziecku, czyli otoczyć je modlitwą, odmówić dziesiątek różańca, specjalną modlitwę i dobre uczynki.

      2024-04-08 Ksiądz Jacek Kotowski o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Deklaracje dotyczące Dzieła Duchowej Adopcji można nabyć w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin w łomżyńskiej Kurii.

Dzień Świętości Życia został ustanowiony w odpowiedzi na słowa świętego Jana Pawła II z encykliki Evangelium Vitae ogłoszonej 25 marca 1995.

Autor M. D.

2024-04-08

Więcej informacji z tej kategorii