Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Diecezjalny Zjazd KSM i uroczyste przyrzeczenie nowych członków

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W piątek (17.11) w kościele rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łomży odbył się Diecezjalny Zjazd Katolickich Stowarzyszeń Młodzieży. 7 osób złożyło przyrzeczenia, by oficjalnie stać się członkiem KSM-u. 

Spotkanie rozpoczęło się od Adoracji Najświętszego Sakramentu, następnie wierni uczestniczyli w Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa Janusza Stepnowskiego.

Podczas wygłoszonego Słowa Bożego, pasterz diecezji skierował się do młodych, aby zawsze poszukiwali prawdy i zawsze podążali drogą miłości.

-Wy, jako młodzi chrześcijanie nie tylko przez piękno stworzenia, ale również przez środowisko, w którym żyjecie, przez powolne uczenie się wiary, przez modlitwę, dochodzenie do pewnych konkluzji, abyście doszli do odkrycia prawdy, że źródłem jest Pan Bóg. Tak jak patronka, bł. Karolina Kózkówna, mimo że, była młodą niewiastą, dojrzewającą dziewczyną, to odkryła wielkość Boga i wielkość Jego łaski.

      2023-11-20 bp Janusz Stepnowski

Po homilii biskup łomżyński przyjął ślubowanie nowych druhen i druhów, a także wręczył odznakę KSM-owicza. Po Eucharystii w WSD odbyło się spotkanie formacyjne, a wspólna agapa  zakończyła uroczystość. Był to czas pełen rozmów, a na spotkaniu nie zabrakło ciepłej atmosfery.

Prezes KSM diecezji łomżyńskiej, Magdalena Faszczewska mówi, że podejmowane inicjatywy są okazją do wspólnej integracji młodych ludzi.

-Jako KSM podejmujemy wiele działań, które zachęcają młodego człowieka, aby przybliżać ich do Boga przez różne wydarzenia m.in. Dni Skupienia, Zjazd Diecezjalny a najważniejszym naszym wydarzeniem jest Festiwal u Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej, który odbywa się każdego roku w czerwcu. Cieszymy się bardzo, że wspólnie możemy podejmować takie inicjatywy i zachęcamy wszystkich młodych, aby dołączali do różnych działań, bo jest to warte poświęcenia.

      2023-11-20 Magdalena Faszczewska

-Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że dołączają do nas nowi członkowie. Coroczne spotkanie w Łomży  to wyjątkowy moment, jednoczenia się we wspólnocie, dedykowany pamięci bł. Karoliny Kózkówny, patronki KSM-u. To dla nas okazja do wzmocnienia więzi i wspólnego dążenia do wartości, które wyznacza nasza wiara. Cieszymy się, że możemy się jak co roku spotkać i patrzeć jak nowi członkowie włączani są w naszą wspólnotę poprzez przyrzeczenia oraz oznaki KSM-u – dodaje skarbnik KSM, Kamil Jabłoński.

      2023-11-20 Kamil Jabłoński

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza w swoich szeregach młodych ludzi. Oficjalnie istnieje od dnia 10 października 1990 r. Zostało powołane przez Konferencję Episkopatu Polski celem zaspakajania duchowych oraz społecznych potrzeb młodego pokolenia katolików. Głównym zadaniem tej organizacji jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie oraz upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego.

 

Autor W M

2023-11-20

Więcej informacji z tej kategorii