Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Koncert wyszkowskiej parafii “Różaniec ze świętymi” za nami

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Źródłem głębokiej refleksji i wielkiej radości był koncert „Różaniec ze świętymi”, z którym w niedzielę 23 października 2022 r. w kościele pw. św. Wojciecha w Wyszkowie wystąpił wielopokoleniowy chór.

Październik jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym Maryi i modlitwie różańcowej. To także czas, kiedy – przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych – wspominamy nie tylko zmarłych, ale też świętych bliskich naszym sercom. To także czas refleksji nad swoim życiem i dążeniem do świętości.

W sposób najpiękniejszy, bo przez muzykę, do takich przemyśleń zachęcał wyszkowian niedzielny koncert „Różaniec ze świętymi” w wykonaniu wielopokoleniowego, międzyparafialnego chóru.

– Dziękujemy, że chcieliście dać ten czas Maryi, Jezusowi, wszystkim świętym. Dać ten czas nam – zwróciła się na początku koncertu do licznie zgromadzonych słuchaczy kierowniczka chóru, Jana Dąbkowska.

Repertuar koncertu był skierowany i przemawiał do słuchaczy w różnym wieku, od dzieci po seniorów. Wykonawcy za pomocą muzyki gorąco zachęcali do codziennego odmawiania różańca, bo „różaniec to potężna broń, we współczesnym świecie konieczna”.

Koncert uwielbienia nawiązywał również do zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych. Wspominano m.in. św. Teresę od Dzieciątka Jezus, która pięknie napisała:

„Życie, jesteś chwilą, życie tyś mym snem.

Życie tyś dniem krótkim, przemijasz jak cień.

Boże tu na ziemi, aby kochać Cię,

Mam ten jeden dzień”.

Prowadząca koncert Jana Dąbkowska wspominała też m.in. św. Faustynę, którą Pan Jezus posłał z Orędziem Miłosierdzia, bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego przesłanie przekonuje nas, byśmy „wszystko stawiali na Maryję”, św. Jana Marię Vianey, który przyciągał do swojej parafii w Ars tłumy wiernych.

Cieszymy się, że tłumy zgromadziły się również na niedzielnym koncercie w wyszkowskiej parafii pw. św. Wojciecha.

Organizatorzy koncertu składają serdeczne podziękowania wszystkim wykonawcom i słuchaczom, licząc na rychłe spotkanie w ramach kolejnego koncertu.

S.B.

 

Foto: S.B.

Red.: Anna Borawska

Autor M.D.

2022-10-25

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...