Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Konferencja związana z uzależnieniami [FOTO]

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Zagrożenia związane z uzależnieniami to temat konferencji, która odbyła się w sobotę (02.03.2024) w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży. Podczas spotkania poruszone były tematy dotyczące między innymi problemów alkoholowych.

Trzeźwość jest ogromną wartością dla naszych rodzin i Narodu mówi Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych – ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski:

Wiemy, że uzależnienia i współuzależnienia przynoszą wiele szkód nie tylko dla pojedynczych osób, ale i dla rodzin i całego Narodu. W tym roku w Apostolstwie Trzeźwości mamy hasło, o którym mówią słowa błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego: “Trzeźwość polską racją stanu”.

      2024-03-04 Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski o uzależnieniach

Nie wstydźmy się prosić o pomoc, bo uzależnienie to bardzo podstępna choroba podkreślają uczestnicy konferencji:

-Przede wszystkim trzeba dawać świadectwo, pokazywać, że można żyć na trzeźwo, gdzie szukać pomocy, bardziej to nagłaśniać i uwidaczniać ludzi, którzy zmienili swoje zycie.

-Dowiedziałam się o takiej wspólnocie Al-Anon, poszłam tam i dowiedziałam się, że to nie ja mam pomagać osobie uzależnionej, ale mam pomóc sobie. Wtedy będę umiała stawiać granice, być przy osobie uzależnionej i to pomogło zmienić moje nastawienie i punkt widzenia. Potem poszłam do grupy świętego Jakuba i to wzmocniło moją wiarę w Pana Boga i moje myślenie. To pomogło mi przeciwstawić się jakimś zachowaniom alkoholika i to były pomocą dla niego, aby zaczął trzeźwieć. To jest najwspanialszy cel tego wszystkiego.

-Myślę, że trzeba przestać patrzeć na innych ludzi i bardziej doceniać to co mamy, czyli własną opinię na przykład na temat uzależnień. Trzeba również starać się nie być pod wpływem innych i bardziej rozpatrywać co przynosi nam korzyść, a co nie.

      2024-03-04 Uczestnicy konferencji o profilaktyce i doświadczeniach

Podczas spotkania wykłady poprowadzili między innymi tacy prelegenci, jak dziennikarz Rafał Porzeziński czy terapeuta uzależnień Jacek Racięcki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.

 

Autor M.D.

2024-03-04

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...