Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Mija 10 lat odkąd bp Janusz Stepnowski kieruje Diecezją Łomżyńską

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dziesięć lat temu, 11 listopada 2011 roku, Stolica Apostolska i Nuncjatura Apostolska w Warszawie ogłosiły bardzo ważne informacje dotyczące naszego Kościoła lokalnego. Papież Benedykt XVI przyjął wówczas rezygnację z urzędu biskupa diecezjalnego diecezji łomżyńskiej złożoną przez śp. Biskupa Stanisława Stefanka.

Biskup senior tym samym zakończył swoją 15-letnią posługę Pasterza Kościoła Łomżyńskiego.Jednocześnie Papież mianował nowego Biskupa Łomżyńskiego w osobie wówczas ks. prałata Janusza Stepnowskiego, pracownika Kongregacji ds. Biskupów i naszego rodaka, kapłana wyświęconego dla naszej diecezji, który 22 lata posługiwał w Stolicy Świętej.

W rocznicę prekonizacji, czyli ogłoszenia biskupem, chcemy Bogu dziękować za to, że nie zostawia nas bez opieki. Posyła do naszych wspólnot pasterzy, którzy pełnią w Kościele i w świecie misję Jezusa Chrystusa – misję nauczania, uświęcania i przewodzenia w miłości. Biskupowi Januszowi, naszemu Pasterzowi, chcemy złożyć dzisiaj wiązankę duchowych kwiatów, w których zawierają się modlitwa, pamięć, wdzięczność, posłuszeństwo i miłość. Widzimy w Księdzu Biskupie i w jego posługiwaniu w naszej diecezji, Chrystusa, który posługuje się pasterzami, by obdarowywać świat miłością. Niech „łaska i pokój”, które są biskupią dewizą posługi pasterskiej Księdza Biskupa Janusza, towarzyszą w codziennym życiu i w misji.

Hits: 149

Autor P. G.

2021-11-11

Więcej informacji z tej kategorii