Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Milczenie Wielkiego Piątku

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Milczenie Wielkiego Piątku powinno przemawiać do nas bardziej niż najgłośniejszy krzyk – wskazywał ks.Tomasz Wilga, Duszpasterz Trzeźwości Diecezji Łomżyńskiej.

W rozmowie na antenie Radia Nadzieja Kapłan tłumaczył jak we współczesnym świecie rozumieć mękę i śmierć Jezusa:

– Milczenie, ono nie jest do końca milczeniem. Milczenie tak naprawdę przemawia chyba najbardziej, głośniej niż najgłośniejsze słowa. To milczenie jest właśnie mówieniem najwięcej. Jeśli popatrzymy na to co wspominamy tego dnia, popatrzymy na cierpienie Chrystusa, wtedy kiedy Jezusa przyprowadzili przed Piłata, oskarżali go, Jezus milczał. Jezus nie mówił nic i jego milczenie już mówi nam wiele.

      2024-03-29 ks. Tomasz Wilga

Ks. Wilga mówił również, że to trudne doświadczenia pomagają nam zrozumieć „istotę życia”.

– Cierpienie staje się łaską, bo tylko wtedy doświadczamy najgłębiej istoty naszego życia i człowieczeństwa. Cierpienie powoduje, że zwracamy się do tego co jest istotne. Ten świat rozpędza się, napędza i nie pozwala zakosztować Boga. Jeśli patrzymy na miejsca nawróceń dzisiaj, to gdzie ich jest najwięcej? Nie w kościołach, nie w katedrach, nie w sanktuariach, a najwięcej nawróceń jest w szpitalach. Wtedy kiedy człowiek dotyka cierpienia – mówi duchowny i dodaje, że Bóg nie doświadcza nas na tyle, byśmy upadli, ale na tyle, żebyśmy mogli się podnieść i przez cierpienie stali się silniejsi.

      2024-03-29 ks. Tomasz Wilga o trudnych doświadczeniach

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się Mszy świętej. To dzień najgłębszej żałoby, która przybliża wiernym Mękę Pańską.

Autor B. Ś.

2024-03-29

Więcej informacji z tej kategorii