Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Misje Święte w parafii p.w. św. Brunona w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Misje Święte w parafii św. Brunona w Łomży

W dniach od 18 do 25 września 2022 r. we wspólnocie parafialnej św. Brunona z Kwerfurtu w Łomży odbywały się Misje Ewangelizacyjne z okazji 40-lecia parafii oraz 35-lecia konsekracji tamtejszego kościoła.

Na zaproszenie księdza proboszcza Dariusza Nagórskiego ekipa Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej przez 8 dni głosiła zebranym wiernym Słowo Boże. Kolejne spotkania z misjonarzami: księdzem Andrzejem Surdykowskim i księdzem Markiem Żmijewskim były zatytułowane: „Mój czas”, „Czas Boga”, „Czas grzechu”, „Czas z Jezusem”, „Czas z rodziną”, „Czas w wieczności”, „Czas Miłosierdzia” i „Czas w Kościele”.

Ojcowie misjonarze oraz osoby świeckie prowadzące nauki i modlitwy misyjne dawali świadectwa dzieląc się ze zgromadzonymi opowieściami o wielkich dziełach Bożych dokonanych w ich życiu. Przygotowany przez Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza program Misji Świętych był bardzo bogaty i uwzględniał potrzeby wszystkich stanów i grup wiekowych. W poszczególnych dniach po naukach rekolekcyjnych wierni mogli odnowić przyrzeczenia chrzcielne, uczestniczyć w modlitwach: przebłagalnej i zawierzenia, a także prosić Boga w intencji chorych, zmarłych oraz rodzin. W piątek została odprawiona Msza Św. na cmentarzu, po której odbyła się procesja z modlitwą za zmarłych, a w sobotę miał miejsce Wieczór Uwielbienia. Ponadto w kolejnych dniach misji przeprowadzone zostały nauki stanowe dla kobiet, mężczyzn, seniorów, małżonków i młodzieży.

Misje Ewangelizacyjne to dla wspólnoty parafialnej szczególny czas łaski w formie otwartych rekolekcji. To czas głębokiej modlitwy i aktywnego korzystania z sakramentów świętych, zwłaszcza pokuty i pojednania oraz Eucharystii. To swoisty czas duchowego budowania i odnowy dla wszystkich – zarówno dla osób spełnionych i szczęśliwych, jak i dla tych, którzy poszukują miłości i akceptacji, dla samotnych i zrozpaczonych, dla poszukujących sensu życia. To czas refleksji, rozrachunku z własnym sumieniem, nawrócenia i odkrywania, że Chrystus poprzez ofiarę Krzyża przywrócił nam godność dzieci Bożych.

Ten błogosławiony czas Misji Świętych przyniósł wiele owoców duchowych, za które wierni z parafii św. Brunona z Kwerfurtu w Łomży są wdzięczni Bogu oraz tym, których On posłał, aby głosili Jego Słowo.

Anna Borawska/fot. Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza Diecezji Łomżyńskiej

Autor M. D.

2022-09-25

Więcej informacji z tej kategorii

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...

Słowo Życia: 2 grudnia

Słowo Życia: 2 grudnia

PIĄTEK PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU   Mt 9, 27-31 Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno...