Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje!

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

„Co do mnie to muszę wyznać, że nigdy nie czułem się tak szczęśliwy, jak wtedy, kiedy przychodzi pierwsza sobota…”

Święty Jan Paweł II

2 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy 17. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Nasz ukochany ojciec święty odszedł do domu Pana właśnie w pierwszą sobotę miesiąca. Mimo agonii udało mu się po raz ostatni spełnić wszystkie warunki nabożeństwa pięciu sobót, o które prosiła Maryja w Fatimie: „Przybędę, by prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeśli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła.”

Już ponad pięć lat my pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Łomża – Ostrożne im. Świętej Siostry Faustyny stajemy na pątniczym szlaku, aby wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo pięciu sobót ma symbolizować zadośćuczynienie za pięć zniewag, którymi obraża się Niepokalane Serce Maryi:

  • Pierwsza zniewaga – obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu,
  • Druga zniewaga – obelgi przeciw Dziewictwu Najświętszej Maryi Panny,
  • Trzecia zniewaga – obelgi przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu,
  • Czwarta zniewaga – obelgi, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść wobec nieskalanej Matki,
  • Piąta zniewaga – bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach.

Rozpoczynamy nasze pielgrzymowanie Mszą św. w kościele pw. Bożego Ciała w Łomży. Rozważając tajemnice różańca świętego, za wstawiennictwem Niepokalanie Poczętej zanosimy prośby i błagania przed tron Boga Najwyższego. Wędrujemy przez malownicze tereny leśne, przez wioski, gdzie można spotkać przydrożne krzyże, kapliczki, ludzi, którzy witaj nas z życzliwością. Dokładnie w Godzinie Miłosierdzia docieramy do Kościoła w Tabędzu, gdzie króluje Matka Boża Częstochowska i tam wpatrzeni w obraz „Jezu, Ufam Tobie” odmawiamy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Mimo przebycia 30 km jest w nas morze radości i sił, aby uwielbiać Pana w kaplicy Matki Bożej Anielskiej w Ostrożnem wspólnym śpiewem i modlitwą. Dzień kończymy Eucharystią i adoracją Najświętszego Sakramentu. Bardzo cieszymy się, że tym razem było nam dane modlić się wspólnie z pasterzem ziemi łomżyńskiej – bp. Januszem Stepnowskim. Słowa homilii, które usłyszeliśmy, zapadły nam głęboko w sercach. Biskup Janusz podkreślił, jak bardzo ważna w obecnych czasach jest modlitwa za małżeństwa – o ich nierozerwalność, o umiejętność przebaczania.

W związku z tym, że w Ośrodku Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Ostrożnem znalazło schronienie 41 osób z Ukrainy bp Stepnowski po zakończonej Eucharystii udał się na spotkanie z ofiarami wojny. Trudno jest zrozumieć po ludzku, jak w XXI wieku w Europie mogło dojść do tak okrutnych wydarzeń. Czy można było temu zapobiec? Dlaczego Bóg na to pozwala?

A może czas uwierzyć i wypełnić to, o co prosi nas Maryja w Fatimie?

„Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie.”

Może to jest właśnie klucz do zwycięstwa…

Aneta Kostro

Autor P. G.

2022-04-07

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 1 lutego

Słowo Życia: 1 lutego

ŚRODA CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 6, 1-6 Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego...