Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: “Nie rezygnujecie z pobożności Maryjnej” mówił papież Franciszek do polskich księży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

“Pracujcie mocno, ale nie zaniedbujcie modlitwy” powiedział papież Franciszek do księży przebywających w Rzymie na Rekolekcjach Asystentów Katolickich Stowarzyszeń Młodzieży. Ojciec Święty prosił duszpasterzy o to, aby nie rezygnowali z pobożności Maryjnej i nie wyzbywali się radości.

O przesłaniu papieża mówi uczestnik spotkania, asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ksiądz Andrzej Lubowicki:

-Te słowa zostały wypowiedziane w trakcie audiencji środowej, kiedy to my, księża, wraz z naszymi pasterzami byliśmy zgromadzeni tam, w Rzymie, na rekolekcjach, Można powiedzieć, że te słowa stały się takim głównym przesłaniem tych rekolekcji, żeby była praca, żeby była modlitwa, żeby była pobożność Maryjna i żeby to wszystko czynić z entuzjazmem, żeby była właśnie ta radość płynąca z pracy z młodzieżą. 

      2023-12-01 Ksiądz Andrzej Lubowicki o słowach papieża

Duszpasterz dodaje, pobyt u papieża zmotywował asystentów KSM do działania:

-Stało się to dla nas takim niesamowitym ładunkiem i myślę, że każdy, kto w tych rekolekcjach uczestniczył, wyjechał z tego spotkania, z tego pobytu w Rzymie, zainspirowany, a dodatkowo jest to taka myśl, którą możemy się w naszym gronie kapłańskim dzielić, ponieważ papież dał nam takie konkretne wskazówki.

      2023-12-01 Ksiądz Andrzej Lubowicki o motywacji

Rekolekcje Asystentów Katolickich Stowarzyszeń Młodzieży odbyły się pod hasłem: “semper parati – zawsze gotowi”, które wiąże się z powszechnym hasłem KSM: “Służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów!”.

W diecezji łomżyńskiej obecnych jest 11 oddziałów Katolickich Stowarzyszeń Młodzieży.

Autor M.D.

2023-12-01

Więcej informacji z tej kategorii