Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Nowości od Kapucyńskiego Zespołu Uwielbienia

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Minione wakacje były czasem zmian oraz wytężonej pracy dla Kapucyńskiego Zespołu Uwielbienia.

Nagrano nowy utwór „Yeshua”, którego oficjalna premiera na YouTube odbyła się w niedzielę 4 września. Tej pięknej pieśni można było już posłuchać na żywo w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Łomży 12 czerwca na ostatnim przed przerwą wakacyjną Wieczorze Uwielbienia. Ponadto zespół pracował latem nad nagraniem ścieżek do kolejnych utworów oraz zapewniał oprawę muzyczną ślubów.

Kapucyński Zespół Uwielbienia musiał opuścić dotychczasowy gitarzysta – brat Adam Mianowski, który posługiwać będzie teraz w kapucyńskiej wspólnocie na lubelskiej Poczekajce. – Opiekę nad KZU przejmuje ojciec Krzysztof Łaziński – powiedział brat Adam, który w łomżyńskim klasztorze spędził kilka ostatnich lat jako katecheta i duszpasterz dzieci.

– Do zespołu dołączył Marcin, który wzmacnia KZU grą na gitarze elektrycznej i akustycznej – relacjonuje wiolonczelistka Gabriela Domalewska.

Zespół cały czas się rozwija i zaprasza do współpracy kolejnych muzyków. – Poszukujemy cajonu lub perkusji i skrzypiec – mówi Ewa Grądzka, wokalistka i pianistka KZU.

W niedzielę 11 września w kościele Ojców Kapucynów odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie uwielbienie, zatytułowane „Pozwól kochać się… Miłość pragnie Ciebie”. Kapucyński Zespół Uwielbienia zagrał kilka nowych utworów oraz te bardzo dobrze znane i lubiane swojego autorstwa, a także covery: „Wzywam Cię”, „Jego miłość”, „Nic nie musisz mówić”, „Poddaję się Tobie”, „Jesteś blisko mnie”, „Chwalę Ciebie Panie”, „Całe serce”, „Jezus drogą”.

Jak mówi Ewa Grądzka: – Na uwielbieniach koncentrujemy się głównie na słowie śpiewanym. Wcześniej przygotowujemy rozważania. Zawsze na początku występuje modlitwa do Ducha Świętego, a na końcu – modlitwa chwalebna, uwielbiająca Boga. Pieśni oraz wezwania to momenty, kiedy wszyscy możemy się włączać do modlitwy – wtedy najbardziej czujemy więź między sobą i Bogiem. Nie brakuje również ciszy, w której każdy może po swojemu przeżyć uwielbienie, kontemplować. W kościele podczas uwielbienia panuje półmrok, a ołtarz, na którym wystawiona jest monstrancja jest barwnie oświetlony. To pozwala skoncentrować się na Tym, dla którego gromadzimy się podczas modlitwy – Panu Jezusie.

Zapraszamy na kolejne uwielbienia w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 19:00 w kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży przy ul. Krzywe Koło 3. Przypominamy, że zespół prowadzi też media społecznościowe: Facebook, Instagram oraz YouTube, gdzie zamieszcza covery i własne utwory.

KAPUCYŃSKI ZESPÓŁ UWIELBIENIA W SOCIAL MEDIACH:

Facebook

Instagram

Kanał KZU na YouTube

Link do najnowszego utworu:

Yeshua

Anna Borawska

Autor M. D.

2022-09-12

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Nowe organy w Wyszkowie

Wiara: Nowe organy w Wyszkowie

Sanktuarium Św. Idziego w Wyszkowie cieszy się nowym instrumentem muzycznym. W niedzielę 27 listopada na Mszy Świętej...

Wiara: 50 lat Instytutu Muzyki

Wiara: 50 lat Instytutu Muzyki

Minionej soboty 26 listopada Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej Diecezji Łomżyńskiej świętował swoje...

Słowo Życia: 27 listopada

Słowo Życia: 27 listopada

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU   Mt 24, 37-44 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jak było za dni Noego, tak będzie...

Słowo Życia: 26 listopada

Słowo Życia: 26 listopada

SOBOTA TRZYDZIESTEGO CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO   Łk 21, 34-36 Jezus powiedział do swoich uczniów: „Uważajcie na...

Wiara: Duchowa adopcja kapłanów

Wiara: Duchowa adopcja kapłanów

W te niedziele rozpocznie się dzieło duchowej adopcji kapłanów. Powstało ono ponad 12 lat temu. W akcji każdy może...