Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Obraz Matki Bożej Łaskawej trafił do łomżyńskiej parafii

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Do parafii pw. świętego Andrzej Boboli w Łomży trafił obraz Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. To wydarzenie odbywa się w ramach Peregrynacji obrazu po diecezji łomżyńskiej.

O znaczeniu obrazu w parafii mówi ksiądz Andrzej Popielski, proboszcz:

-Dla nas jest to coś niebywałego, ponieważ w dniu wczorajszym, kiedy słuchaliśmy świadectwa pani Anety Ciężarek, która mówiła o tym, jak ona została uratowana, jej życie z opresji, poprzez Maryję, jak Maryja ją prowadziła. Myślę, że wiele było wzruszeń przy tej okazji zastanowienia się nad prawdą.

      2023-11-20 Ksiądz Andrzej Popielski o Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej

Duszpasterz dodaje, że warto wspominać czasy, w których Matka Boża dokonała cudu:

-Myślę, że w obecnej dobie czasu potrzeba również takiego współczesnego cudu, bo jak wiemy Matka Boża Łaskawa ukazała się żołnierzom rosyjskim, którzy brali udział w Cudzie nad Wisłą w operacji podboju Warszawy. To tam, Matka Boża dokonała tego swoistego cudu, gdzie wojska rosyjskie odwróciły się. 

      2023-11-20 Ksiądz Andrzej Popielski o cudzie

Liczymy na nawrócenie ludzkich serc podsumowuje ksiądz Andrzej Popielski:

Mamy nadzieję, że również i Polska w dzisiejszej dobie będzie doświadczała tego cudu przemiany ludzkiego serca, przemiany myślenia, przemiany naszych rodzin. To, co jest z tyłu na rewersie obrazu: “Matko Boża Łaskawa zjednocz serca Polaków” stanie się taką dewizą tej peregrynacji również w naszej parafii.

      2023-11-20 Ksiądz Andrzej Popielski o zjednoczeniu serc

Obraz Matki Bożej Łaskawej będzie przebywał w kościele wraz z Wieczystą Adoracją Najświętszego Sakramentu do 25 listopada.

Więcej o nabożeństwach można znaleźć w wypowiedzi księdza na stronie głównej w zakładce Warto Posłuchać.

Autor M. D.

2023-11-20

Więcej informacji z tej kategorii