Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Odpust ku czci św. siostry Faustyny Kowalskiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Siostra Faustyna Kowalska to skromna zakonnica, która została wybrana przez Chrystusa do głoszenia Boskiego Miłosierdzia. Pan Jezus powołał ją na sekretarkę i apostołkę swojej miłości miłosiernej, aby przez nią przekazać światu wielkie orędzie. „Dzienniczek” siostry Faustyny jest świadectwem niezłomnej wiary i całkowitego zawierzenia w nieskończone miłosierdzie Chrystusa. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia jest znane na całym świecie i stało się nadzieją dla wszystkich zagubionych w chaosie współczesnego świata.

W niedzielę 2 października 2022 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży miał miejsce odpust ku czci św. siostry Faustyny Kowalskiej. Główna Msza św. odpustowa została odprawiona o 15.00, czyli w godzinie miłosierdzia. Podczas uroczystej sumy poświęcono stacje różańcowe. Homilię wygłosił ks. kan. dr Jacek Kotowski. Parafianie i goście sanktuarium uczcili sekretarkę Jezusa Miłosiernego. Po każdej Mszy św. można było ucałować relikwie św. siostry Faustyny.

W szkole duchowości tej wielkiej świętej można poznawać tajemnicę Miłosierdzia Bożego, uczyć się kontemplacji Boga w codzienności, kształtując w sobie postawę ufności wobec Pana Boga i miłosierdzia względem bliźnich. Można też przeżywać spotkanie z Jezusem Eucharystycznym i Jego Matką. To duchowość głęboko ewangeliczna, a zarazem prosta, możliwa do zastosowania w każdym powołaniu i środowisku, dlatego pociąga wciąż tak wielu ludzi.

Kult Miłosierdzia Bożego w sposób przekazany przez św. siostrę Faustynę zmierza do odnowy życia religijnego w duchu ufności i zawierzenia Bożej miłości. Nie można pozostać obojętnym wobec tej wielkiej szansy na odkupienie, dlatego tak liczne rzesze ludzi skorzystały z łaski odpustu w łomżyńskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Anna Borawska

Foto: Parafia i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży

Video: YouTube

 

Autor M.D.

2022-10-03

Więcej informacji z tej kategorii