Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Ostatni dzień spotkania COMECE w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

19 kwietnia jest ostatnim dniem Zgromadzenia Plenarnego COMECE zorganizowanego w Łomży, w którym wzięli udział przedstawiciele Kościoła Katolickiego z poszczególnych krajów należących do Unii Europejskiej.

Pochodzący z Włoch biskup Mariano Crociata, Przewodniczący Komisji COMECE, podkreśla że spotkanie w diecezji łomżyńskiej było okazją, aby omówić m.in. proces integracji Unii Europejskiej:

-Główny temat, który został poruszony w Łomży dotyczył 20. rocznicy rozszerzenia Unii Europejskiej, co w ciągu tych lat udało się dokonać oraz perspektywy na przyszłość co trzeba i należy robić. 

      2024-04-19 biskup Mariano Crociata

Przed Kościołem w Europie stoją nowe wyzwania – podkreśla biskup Mariano Crociata.

-Najważniejsze wyzwanie to znaleźć wspólny głos sumienia i odpowiedzialność dla wszystkich wspólnot chrześcijańskich w Europie. Druga istotna rzecz to, w jaki sposób Kościół może dać swój wkład, aby Europa podjęła nowe wyzwania w kontekście przemian, które się dzieją w tym momencie w Europie oraz w kontekście wojny, która jest zjawiskiem niepokojącym. 

      2024-04-19 biskup Mariano Crociata o wyzwaniach Kościoła w Europie

Gospodarzem Zebrania Plenarnego jest bp Janusz Stepnowski, biskup łomżyński, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Kontaktów z COMECE.

fot. FB Comece – the Catholic Church in the EU

Autor W M

2024-04-19

Więcej informacji z tej kategorii