Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Ostatnie dni na przystąpienie do spowiedzi wielkanocnej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Kończy się czas na przystąpienie do spowiedzi wielkanocnej. Ks. Jan Krupka, biblista i rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Łomży przypomina, że przystąpienie do Sakramentu Pokuty raz w roku i przyjęcie Komunii Świętej w okresie wielkanocnym to obowiązek Katolika:

– Jeśli ktoś zajrzy do tak zwanych przykazań kościelnych, do kodeksu prawa kanonicznego to znajdzie tam informację o tym, że człowiek wierzący, Katolik, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą.

      2022-05-30 Ks. Jan Krupka o spowiedzi wielkanocnej 1

Należy pamiętać, że w konfesjonale spotykamy się z samym Bogiem – dodaje ksiądz Krupka:

– Dla wielu ludzi pewnie jest to taka troszeczkę trudność przystąpienia do Sakramentu Pokuty, w którym musimy dokonać takiego wyznania własnych grzechów, słabości, jakichś niewierności wobec Pana Boga, jego nauki, jego Ewangelii. Niemniej jednak warte jest podkreślenia to, na co bardzo często zwracamy uwagę, że Sakrament Pokuty jest sakramentem spotkania z Bożym Miłosierdziem. Z Bogiem Miłosiernym przebaczającym nam grzechy. I myślę, że ta myśl, czy też to spojrzenie winno być zawsze dla nas najważniejsze.

      2022-05-30 Ks. Jan Krupka o spowiedzi wielkanocnej 2

Do spowiedzi wielkanocnej można przystąpić do 12 czerwca, czyli do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

pg

Hits: 72

Autor P. G.

2022-05-30

Więcej informacji z tej kategorii