Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Ostrołęckie spotkanie charyzmatyczne “MOCNI W WIERZE”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

“MOCNI W WIERZE” w oparciu o Słowo z Psalmu 145;4 „Pokolenie pokoleniu głosi Twoje dzieła” to hasło tegorocznego spotkania charyzmatycznego, które odbyło się w hali. im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.

Nie zabrakło modlitwy, muzyki, Adoracji Najświętszego Sakramentu , ale także życiowych wskazówek. Podczas Konferencji na scenie wystąpili: Marcin Jakimowicz – redaktor „Gościa Niedzielnego”, ks. Andrzej Potrapeluk, koordynator krajowy Odnowy w Duchu Świętym oraz Anna i Janusz Wardakowie, katolickie małżeństwo zaangażowane w wychowanie i formację młodego pokolenia. Na wydarzenie przybyli wierni z różnych części Polski.

“Słabniemy w wierze, gdy jesteśmy sami” podkreślał ks. Jarosław Kotowski- proboszcz parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce.

      2024-02-03 ks. Jarosław Kotowski

“Mocni jesteśmy kiedy dzielimy się wiarą, gdy spotykamy się wspólnie. W samotności słabniemy i czujemy, że świat, który jest dookoła zaleje nas swoją niewiarą. Hasłem, które przyświecało nam w tym roku jest to w jaki sposób przekazywać wiarę we współczesny świecie, Kościele, rodzinie. Wiemy, że jest to temat ważny, ale i trudny. Wielu z nas doznaj rozterki.”

“Jesteśmy zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem, do Ostrołęki przybyły dziś setki osób”– przyznał Grzegorz Żebrowski- Wspólnota “Domowy Kościół”

      2024-02-03 Grzegorz Żebrowski

“Miało pojawić się 850 osób, ale myślę, że będzie około tysiąca. Najwięcej z diecezji łomżyńskiej, ale łącznie mamy 6 diecezji: pelplińską, warmińską, białostocką, warszawską, siedlecką, drohiczyńską. Przejechać tyle kilometrów jest to na pewno wysiłek i trud. “

Spotkanie charyzmatyczne zakończyło się uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezji Łomżyńskiej- Janusza Stepnowskiego.

 

Autor K. P.

2024-02-03

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...