Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Papież odwiedzi dziś Asyż

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Papież Franciszek dziś poleci helikopterem do Asyżu, gdzie spodziewany jest o 9.00. Odbędą się tam uroczystości związane z przypadającym w niedzielę Światowym Dniem Ubogich, który papież ustanowił 5 lat temu.

Na papieża w Asyżu przed bazyliką Matki Bożej Anielskiej czekać będzie grupa 500 ubogich pochodzących z różnych krajów Europy. W bazylice papież będzie się modlił w miejscu, w którym z ubogimi i braćmi zakonnymi spotykał się św. Franciszek. Podczas nabożeństwa świadectwa złoży 5 ubogich, w tym jeden Polak. Papież będzie odpowiadał na ich pytania. Po rozdaniu darów ubogim Franciszek w południe wyruszy helikopterem w drogę powrotną do Watykanu.

W niedzielę, 14 listopada, w V Światowy Dzień Ubogich o 10.00 w bazylice watykańskiej rozpocznie się uroczysta msza święta pod przewodnictwem papieża. Franciszek wydał z tej okazji orędzie pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie”, zaczerpniętym z Ewangelii świętego Marka.

IAR

Hits: 9

Autor P. G.

2021-11-12

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...