Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Pielgrzymka KWC do Gietrzwałdu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

To już tradycja, że nasza diecezja w ostatnią sobotę sierpnia dołącza do filii pelplińskiej podczas Pielgrzymki KWC do Gietrzwałdu. Czterema autokarami wyruszyliśmy z Wyszkowa, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęki i Goworowa. W tym roku spotkaliśmy się w warmińskim sanktuarium po raz dziewiąty. To tu ok. 150 lat temu Matka Boża przekazała Polakom wciąż aktualne wezwanie do pokuty, modlitwy różańcowej oraz do trzeźwości. Niepokalana mówiła, abyśmy się nie martwili i zapewniała o swojej obecności. Rozpoczęliśmy drogą krzyżową u źródełka. Mimo deszczowej pogody przeszliśmy przez Kalwarię rozważając temat wolności, którą przez Swój krzyż przyniósł nam Chrystus. Szczególnie poruszające były świadectwa abstynencji wypowiadane przy każdej stacji.

Po przerwie na lody i kawę zgromadziliśmy się w bazylice na Mszy świętej w czasie której w procesji z darami wraz z Księgą Czynów Wyzwolenia kolejne osoby złożyły swoje deklaracje przystąpienia do KWC. Duża część z nich to osoby z naszej diecezji!

O godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczęła się konferencja Małgorzaty Nawrockiej. Pisarka i poetka jest obecnie uznawana za specjalistkę w zakresie tzw. zagrożeń duchowych. Zarzuty, jakie stawia Małgorzata Nawrocka współczesnej literaturze, to przede wszystkim wypieranie Pana Boga z naszego życia, wulgaryzacja języka, erotyka przybierająca formę pornografii oraz propagowanie okultyzmu, magii, wróżbiarstwa itp. Prywatnie Małgorzata Nawrocka jest żoną Marka Nawrockiego, razem wychowują trzy córki. Od 30 lat wraz z mężem należą do Domowego Kościoła i są członkami Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W swojej konferencji podkreślała rolę języka jako daru od Boga, który wyróżnia nas wśród innych stworzeń oraz zachęcała do dbałości o wypowiadane słowa, a także o wytoczenie konkretnego sprzeciwu przeciw zniewalającym nas wulgaryzmom.

W drodze powrotnej między wspólną modlitwą i radosnym śpiewem dzieliliśmy się świadectwami trwania w abstynencji i przeżyć dzisiejszego dnia.

Bogu niech będą dzięki za dar spotkania.

ks. Matusz Rakusiewicz

Autor M. Sz.

2021-08-30

Więcej informacji z tej kategorii

Książka: Boży architekt

Książka: Boży architekt

  Książka Patricka Sbalchiero o światowej sławy architekcie Antonim Gaudím nie jest kolejnym podręcznikiem...