Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: “Pomoc Kościołowi na wschodzie jest konieczna” – mówił ksiądz Leszek Kryża

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W najbliższą niedzielę, 10 grudnia przypada Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

To był trudno rok dla katolików w tamtej części Europy” – mówił gość Poranka Siódma9, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski, ksiądz Leszek Kryża:

-Ten rok, tak jak i poprzedni, był niestety naznaczony główne tym, co się działo na Ukrainie. Wszyscy wiemy jednak, że to jest nie tylko Ukraina. To, co się dzieje na Ukrainie ma swoje konsekwencje też w różnych innych krajach i do tego jeszcze sytuacja, którą w tej chwili żyje Armenia, czyli ten exodus Ormian z Górskiego Karabachu i te wszystkie niepokoje, które do nas dochodzą chociażby z Białorusi.

      2023-12-05 Ksiądz Leszek Kryża o konfliktach na świecie

Duszpasterz dodaje, że pomoc, która jest niesiona innym krajom jest konieczna:

-Niektórzy się dziwią dlaczego my jako Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie pomagamy w Armenii. Pomagamy dlatego, że Armenia też jest częścią tego Kościoła. Przypomnijmy, że Armenia też była jedną z Republik Radzieckich, a po rozpadzie stała się znowu samodzielnym, niezależnym państwem. Tam też funkcjonuje Kościół katolicki, ormiański Kościół katolicki. Tamtejszy Kościół w obecnej sytuacji zwrócił się do nas z ogromną prośbą, żebyśmy ich wsparli, pomogli w tej sytuacji, w której się znaleźli.

      2023-12-05 Ksiądz Leszek Kryża o pomocy w Armenii

Cała rozmowa z księdzem Leszkiem Kryżą dostępna będzie na stronie www.siódma9.pl.

Autor M.D.

2023-12-05

Więcej informacji z tej kategorii