Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Przygotowania alumnów do przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W najbliższą sobotę (11.05) w parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie odbędą się święcenia diakonatu. Przyjmie je 3 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży z rąk biskupa Janusza Stepnowskiego.

Klerycy, aby jak najlepiej duchowo przygotować się do szczególnego wydarzenia w ich życiu uczestniczą w rekolekcjach zamkniętych – mówi rektor Wyższego Semianarium Duchownego w Łomży, ks. Zbigniew Skuza.

-Kandydaci wyjeżdżają z ojcem duchownym do wybranej miejscowości, tam trwają na modlitwie, słuchają konferencji i to jest ostateczne przygotowanie. Poprzez formację w Seminarium, studia, refleksję, to przygotowanie trwa cały czas, ale te ostatnie dni są szczególnie ważne i intensywne. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest ten czas, dlatego towarzyszymy duchowym wsparciem naszym braciom, którzy są na rekolekcjach. 

      2024-05-06 ks. Zbigniew Skuza

Klerycy, którzy przygotowują się do przyjęcia święceń, są dla siebie wzajemnym wsparciem, podkreśla ks. Zbigniew Skuza.

-Klerycy bardzo przeżywają swoje święcenia nawzajem, angażują się, uczestniczą w prymicjach, czy samych święceniach. Samo przygotowanie jest bardzo ważne. Widać to podczas rozmów, ale również w kaplicy, nie ma modlitwy, kiedy nie byłoby wezwań za braci, którzy trwają na rekolekcjach. Dla mnie jest to niezwykle piękne świadectwo nie tylko wiary, ale też braterstwa. 

      2024-05-06 ks. Zbigniew Skuza o przygotowaniach do święceń

W rekolekcjach zamkniętych biorą udział także klerycy przygotowujący się do przyjęcia święceń prezbiteratu. Te odbędą się 25 maja w Łomżyńskiej Katedrze. Święcenia kapłańskie przyjmie 4 kleryków po sześcioletniej formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży.

Autor W M

2024-05-06

Więcej informacji z tej kategorii