Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Rekolekcje sióstr zakonnych w WSD w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Ponad 50 sióstr zakonnych z różnych regionów Polski bierze udział w rekolekcjach, które odbywają się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Prowadzi je ks. dr Włodzimierz Piętka, asystent Tygodnika ,,Gość Niedzielny”, edycji płockiej.

Tygodniowe rekolekcje przeżywane są w ciszy i to czyni je wyjątkowymi, mówi Radiu Nadzieja ks. Piętka:

-Formuła rekolekcji jest wymagająca, radykalna, ale z drugiej strony coraz więcej jest osób świeckich, które szukają miejsc ciszy, modlitwy i skupienia. Chodzi o to, aby zregenerować swojego ducha i swoje ciało. W przypadku rekolekcji sióstr zakonnych chodzi o coś więcej, to nie tylko regeneracja, czy wypoczynek,  bo rekolekcje są łaską, która ma przyczynić się do odnowy życia duchowego. 

      2024-07-08 ks. Włodzimierz Piętka

Miejsce gdzie odbywają się dni skupienia nie jest przypadkowe:

-Seminarium, to przestrzeń duchowa, gdzie skupia się modlitwa diecezjan o przyszłość kościoła, kleryków, którzy przygotowują się do kapłaństwa. W tej samej przestrzeni, kiedy klerycy są na wakacjach gromadzą się siostry zakonne na swoich rekolekcjach, a więc Seminarium w przestrzeni diecezjalnej jest wyjątkowym miejscem modlitwy, aby nie zabrakło powołań. 

      2024-07-08 ks. Włodzimierz Piętka o seminarium

W rekolekcjach biorą udział Siostry ze Zgromadzenia Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Bezhabitowe zgromadzenie zakonne założone zostało 7 października w 1878 w Zakroczymiu przez bł. Honorata Koźmińskiego. Członkinie zobowiązują się publicznym ślubem do zachowania trzech rad ewangelicznych (czystości, ubóstwa, posłuszeństwa), prowadzą życie wspólne i oddają się działalności apostolskiej. Nie noszą jednolitego stroju.

Autor W M

2024-07-08

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...