Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Remont Ołtarza Papieskiego przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Ołtarz Papieski przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży zyska nowy blask. W lipcu ruszają prace remontowe. Ołtarz powstał w związku z wizytą Ojca Świętego Jana Pawła II w mieście w czerwcu 1991r.

To duże wyzwanie, ale dbamy o symbole, które przypominają o wyjątkowych momentach w Łomży- mówi ks. Jacek Czaplicki, proboszcz parafii:

-Ołtarz Papieski jest niezwykle piękny, jest częścią Parku Jana Pawła II. Ołtarz wymaga remontu, bardzo się cieszę, ponieważ to symbol miasta, nie tylko Kościoła. 

      2024-05-22 ks. Jacek Czaplicki

Na ołtarzu widnieją słowa ,,Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście”, które są wciąż aktualne, podkreśla ks. Czaplicki:

-Słowa te są umieszczone w dolnej części Ołtarza Papieskiego i tam powinny zostać. ale w czasach których żyjemy, słowa św. Pawła są wciąż aktualne. Dziękujmy Bogu za naszą wiarę, tradycję, za obecność Papieża w Łomży. ,,Ducha nie gaśmy”, Św. Duch, który nas rozpala jest zawsze żywy, pociesza nas i prowadzi. Kiedy zakończy się remont, ołtarz zostanie ponownie poświęcony. 

      2024-05-22 ks. Jacek Czaplicki o ołtarzu

Remont Ołtarza potrwa do grudnia tego roku. Remont możliwy jest dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w projekcie skierowanym do obiektów parafialnych.

fot. FB Parafia i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, Adam Babiel

Autor W M

2024-05-22

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...