Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Rozpoczął się adwent. „To czas radosnego oczekiwania”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Rozpoczął się adwent, czyli okres przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Ks. Adam Ulatowski mówił w Poranku SIódma9, że jest to czas radosnego oczekiwania.

W ciągu trzech tygodni szaty liturgiczne księży odprawiających msze św. będą w kolorze fioletowym. Akcentowany jest aspekt radosnego oczekiwania.

– Wczoraj jeden z młodych mówi do mnie – proszę księdza jak to jest, można słuchać muzyki w adwencie takiej głośnej, czy nie. Wiadomo, że kiedyś porównywano adwent z wielkim postem pokutnym. To jest radosny czas oczekiwania. Ja mówię radosny to ty pamiętasz, ale czy oczekiwania na Jezusa, to już nie wiem, czy pamiętasz. Słuchasz takiej muzyki, która ciebie będzie prowadzić do tego, że będziesz pamiętać o Bogu, słuchaj jej wtedy jak najgłośniej. Ale jak to ma być taka muzyka, która nie ma nic wspólnego z wiarą i nie pomaga oczekiwać, tylko raczej zagłusza, czy to głos sumienia, czy nie jest związana z modlitwa, ani nawet z dobrym życiem, bo te teksty bywają różne, to nie. Jest to radosny czas, ale byleby nie zapomnieć, że oczekiwania na Jezusa.

      2023-12-04 ks. Adam Ulatowski

Ks Adam Ulatowski dodał, że nie ma jednej reguły dla wszystkich jak odpowiednio przeżyć ten czas.

– To może być różnie, bo ktoś nie ma takiej umiejętności, czy praktyki modlitwy myślnej, tylko jakoś inaczej to przeżywa. Każdy musi to określić dla siebie, co mnie może przybliżyć do pana Boga. Ktoś będzie filmy oglądał, ktoś będzie biblię czytał, ktoś otoczy się muzyką uwielbieniową. Byleby to były rzeczy ukierunkowane na pana Boga.

      2023-12-04 ks. Adam Ulatowski o przeżywaniu adwentu

Ostatnim dniem adwentu jest zawsze Wigilia Bożego Narodzenia.

Cała rozmowa z ks. Adamem Ulatowskim:

2023-12-04

Więcej informacji z tej kategorii