Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Rozpoczyna XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Pod hasłem “Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego” od 1 do 7 maja odbędzie się XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. “W niedzielę 1 maja otwiera go VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem “Pokój temu domowi” – powiedział przewodniczący Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II ks. prof. Henryk Witczyk.

“W tę niedzielę, w sposób szczególny zwracamy uwagę na wybraną księgę Pisma Świętego, którą chcemy czytać, medytować i którą chcemy się modlić na przestrzeni konkretnego roku. W tym roku jest to Ewangelia według św. Łukasza, z której zaczerpnęliśmy również hasło VI Narodowego Czytania Pisma Świętego: +Pokój temu domowi+, Pokój, który płynie z głoszenia Ewangelii, z przyjęcia Ewangelii i z życia według nauczania Chrystusowego zawartego w Ewangelii” – powiedział ks. prof. Henryk Witczyk.

Duchowny przypomniał również, że Niedziela Narodowego Czytania Pisma Świętego łączy się z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski, które miały miejsce przed sześcioma laty w Gnieźnie i Poznaniu. Dodał, że celem Narodowego Czytania jest Słowo Boże, Ewangelia oraz Eucharystia. „To jest główny cel Narodowego Czytania, abyśmy jako naród coraz głębiej rozumieli, że chrzest, przyjęty 1050. lat temu, kształtuje nas jako wspólnotę chrześcijańską, żyjącą według Ewangelii, naśladującą Chrystusa. Żyjącą we wspólnocie miłujących się braci i sióstr” – podkreślił przewodniczący Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II ks. prof. Henryk Witczyk.

IAR

Hits: 15

Autor P. G.

2022-05-01

Więcej informacji z tej kategorii