Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: “Święty Andrzej umarł za Chrystusa” mówił w Poranku Siódma9 ksiądz Andrzej Łupiński

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dziś święto świętego Andrzeja, Apostoła. Rybak z Kafarnaum pochodzący z Betsaidy nad Jeziorem Galilejskim poszedł za Jezusem pod wpływem Jana Chrzciciela.

Więcej o życiu świętego mówił gość Poranka Siódma9, proboszcz parafii pw. świętego Wincentego w Zbójnej, ksiądz Andrzej Łupiński:

-Andrzej nie tylko sam przyszedł do Chrystusa, ale to właśnie on przyprowadził do Niego swojego brata, Piotra. Święty Andrzej był też pierwszym uczniem powołanym przez Jezusa na Apostołów.

      2023-11-30 Ksiądz Andrzej Łupiński o świętym Andrzeju

Duszpasterz dodał, że święty Andrzej naśladował Chrystusa:

-Nawet i czynił cuda i wskrzeszał w miejscach, do których został posłany, w Poncie i Bitynii, to dzisiejsza zachodnia Turcja oraz w Tracji, dzisiejsza Bułgaria, i oczywiście w Grecji, bo tam właśnie został ukrzyżowany na krzyżu w Patras. Dokładnie nie znamy roku jego śmierci. Był to 30 listopada 65 lub 70 rok. Właśnie tam, w Patras, został ukrzyżowany na krzyżu w kształcie litery x.

      2023-11-30 Ksiądz Andrzej Łupiński o cudach świętego

Wspomniany święty umarł śmiercią męczeńską podsumował ksiądz Andrzej Łupiński:

-Umarł za Chrystusa, bo tak, jak większość z Apostołów głosili Ewangelię Chrystusa i prawie wszyscy, za wyjątkiem jednego Apostoła Jana, ponieśli śmierć męczeńska.

      2023-11-30 Ksiądz Andrzej Łupiński o śmierci świętego

Całą rozmowę z gościem Poranka Siódma9 znajdziecie państwo na stronie www.siodma9.pl.

Autor M.D.

2023-11-30

Więcej informacji z tej kategorii