Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Szkolne Koło Caritas przygotowuje się do wystawienia jasełek

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Szkolne Koło Caritas z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce organizuje jasełka. Pierwszy występ został zaplanowany na 7 grudnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.

O temacie przedstawienia mówi opiekun Koła, Anna Kuropatwa:

-Akurat w tym roku będziemy po raz kolejny wystawiać jasełka dotyczące problemu dorastającej młodzieży i  związane też z wiarą. Tytuł naszym jasełek to hasło: “W tobie jest światło”.

      2023-11-29 Anna Kuropatwa o temacie jasełek

Opiekun dodaje, że w tym okresie będzie jeszcze więcej występów:

-W tym roku zostaliśmy zaproszeni przez Urząd Miasta o to, aby nasza szkoła mogła wystawić jasełka, więc będziemy wystawiać te jasełka 7 grudnia. Bardzo serdecznie już dzisiaj zapraszamy państwa, natomiast będziemy także te jasełka wystawiać w szkole i w kościele 6 lub 7 stycznia. Dokładny termin będzie podany niebawem.

      2023-11-29 Anna Kuropatwa o występach

Temat jasełek wpływa na pogłębienie wiary i młodych ludzi podsumowuje Anna Kuropatwa:

 -Pogłębienie wiary dla młodych ludzi, ale również pokazujące to, że życie bez Pana Boga tak naprawdę nie ma sensu. Jesteśmy pogubieni i właśnie szukamy tego światła, ale szukamy go po omacku. Jeśli mogę tutaj nawiązać do naszych jasełek, to jest anioł, którym może być każdy z nas, który wskazuje tym młodym ludziom drogę do Chrystusa.

      2023-11-29 Anna Kuropatwa o pogłębieniu wiary u młodych ludzi

Oprócz jasełek, Szkolne Koło Caritas przygotowuje między innymi paczki dla osób potrzebujących czy zbiera dla nich pieniądze na ze sprzedaży własnoręcznych wypieków.

Autor M.D.

2023-11-29

Więcej informacji z tej kategorii