Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: W Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W Kościele rozpoczyna się dziś Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku jego hasłem są słowa: “Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”.

Wydarzenie potrwa do 25 stycznia. W tym czasie na całym świecie wierni różnych wyznań chrześcijańskich gromadzą się, by wspólnie modlić się o jedność. Tegoroczne rozważania do nabożeństw przygotowali przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich Bliskiego Wschodu. Tłumaczą oni, że ewangeliczni mędrcy przybywają z odległych krajów i reprezentują różne kultury, ale wiedzie ich to samo pragnienie, aby zobaczyć i poznać nowonarodzonego króla i zjednoczyć się w prostym akcie składania hołdu i ofiarowania darów.

W Polsce w tym tygodniu modlitwy o jedność odbędą się w wielu regionach. Przyjętym zwyczajem na takich nabożeństwach jest gościnna wymiana kaznodziei – w kościele danego wyznania kazanie wygłasza duchowny innej denominacji. Centralne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w niedzielę, 23 stycznia, o godzinie 17 w prawosławnej katedrze świętej Marii Magdaleny w Warszawie. Przewodniczyć mu będzie metropolita Sawa, a jako kaznodzieja został zaproszony biskup Michał Janocha z archidiecezji warszawskiej.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan ma ponad stuletnią tradycję. Pierwsze pomysły międzywyznaniowych modlitw o jedność pojawiły się w XIX wieku, a w obecnym terminie odbywają się one od 1908 roku.

IAR

Hits: 8

Autor P. G.

2022-01-18

Więcej informacji z tej kategorii