Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: W Radulach działają Koła Koronkowe Miłosierdzia Bożego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W grudniu ubiegłego roku w parafii Radule gościła siostrę Mariettę Kruszewską ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego z Warszawy-Bemowo. Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego to żeńskie zgromadzenie zakonne założone przez ks. Michała Sopoćkę jako odpowiedź na objawienia siostry Faustyny Kowalskiej. Siostra Marietta zakłada w całej Polsce Koła Koronkowe Miłosierdzia Bożego, na Mszach św. opowiadała o Kołach Koronkowych zapraszając wiernych, dzieci do założenia takiego koła.

Koła są przeznaczone dla różnych grup wiekowych, tematy na nich poruszane mają być dostosowane do wieku. Są też Koła przewidziane dla dzieci, ich funkcjonowanie jest inne, składają się z pięciorga dzieci, które odmawiają codziennie jedną dziesiątkę koronki. Tego rodzaju Koła są przeznaczone dla dzieci, którym jest trudno modlić się cała koronką. Tutaj potrzebne jest też zaangażowanie osoby dorosłej, rodzica, dziadków, którzy pomogą dziecku w modlitwie, przypomną, pomodlą się wspólnie. Obecnie Koła Koronkowe powstały już nie tylko w parafiach w Polsce, ale także na Ukrainie, w Chorwacji, w Anglii, USA i Kanadzie. W grudniu 2021 roku powstały dwa Koła Koronkowe dorosłych, a w pierwszym tygodniu marca powstały trzy Dziecięce Koła Koronkowe działające przy SP w Radulach.

– Będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia – w tym miesiącu w sposób szczególny prosząc Jezusa Miłosiernego o pokój na świece. Dziękuję Wam drogie dzieci i droga młodzieży za zaangażowanie mówi ks. Arkadiusz Ryłka, proboszcz parafii w Radulach.

mat. nadesłany

Autor P. G.

2022-03-03

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 5 grudnia

Słowo Życia: 5 grudnia

PONIEDZIAŁEK DRUGIEGO TYGODNIA ADWENTU Łk 5, 17-26 Pewnego dnia, gdy Jezus nauczał, siedzieli przy tym faryzeusze i...

Słowo Życia: 4 grudnia

Słowo Życia: 4 grudnia

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU Mt 3, 1-12 W owym czasie pojawił się Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa:...

Słowo Życia: 3 grudnia

Słowo Życia: 3 grudnia

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 9, 35-10,1.5.6-8 Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w...