Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: W Rzymie rozpocznie się X Światowe Spotkanie Rodzin

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dziś o 14.00 w Rzymie rozpocznie się X Światowe Spotkanie Rodzin. Hasło zlotu katolickich rodzin to “Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”. Watykańskim uroczystościom będą towarzyszyć spotkania organizowane przez diecezje na całym świecie.

Z powodu pandemii X Spotkanie rozpoczynają się z rocznym opóźnieniem. Przyjechało na nie blisko 2 tys. rodzin. Papież powita je w watykańskiej auli Pawła VI. Centralnym punktem Spotkań będzie sobotnia uroczysta msza święta na placu św. Piotra pod przewodnictwem Franciszka. Natomiast w niedzielę papież pożegna uczestników podczas południowej modlitwy Anioł Pański. Katechezom, spotkaniom, również w rzymskich parafiach, towarzyszyć będą obrady Duszpasterskiego Kongresu Teologicznego poświęconego rodzinie.

Pierwsze Światowe Spotkanie Rodzin zorganizowane zostało w Rzymie 28 lat temu z inicjatywy św. Jana Pawła II. Od tej pory odbywa się co trzy lata. Tegoroczny zlot rodzin w Rzymie można śledzić na YouTubie na kanale Vatican News.

Spotkanie zakończy też trwający w Kościele rok rodziny Amoris Laetitia, czyli Radość Miłości. To nawiązanie do adhortacji papieża Franciszka z 2016 roku. O tym, co chce nam pokazać papież mówi ks. Jacek Kotowski, diecezjalny duszpasterz rodzin:

      2022-06-22 Ks. Jacek Kotowski o Roku Rodziny

IAR/pg

Autor P. G.

2022-06-22

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 21 marca

Słowo Życia: 21 marca

WTOREK CZWARTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 5, 1-3a.5-16 Było święto żydowskie i Jezus udał się do Jerozolimy. W...