Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Wielkopostny Dzień Skupienia dla organistów w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Wielki Post to czas modlitwy, refleksji i głębszej relacji z Bogiem.

W związku z tym Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży zaprasza w sobotę (17.02) organistów i muzyków kościelnych na Dzień Skupienia.

To wydarzenie wpisało się w tradycję naszej diecezji – mówi ks. Kazimierz Ostrowski – dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej.

-Ten dzień gromadzi muzyków kościelnych posługujących w parafiach naszej diecezji, każdego roku do Katedry Łomżyńskiej przybywa ok. 120 osób. Celem Wielkopostnego Dnia Skupienia jest skorzystanie z Sakramentu Pokuty i Pojednania, wysłuchanie konferencji ascetycznej, uczestnictwo we Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa oraz wysłuchania koncertu organowego. W tym roku konferencję wygłosi ks. Tomasz Grala, wiceprzewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego, a Eucharystii przewodniczyć będzie biskup Tadeusz Bronakowski. Ważnym punktem jest wysłuchanie wykładu ważnego gościa, w tym roku będzie nim Patryk Podwojski, znany w Polsce organista, a na co dzień wykładowca Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. 

      2024-02-16 ks. Kazimiarz Ostrowski

Wielkopostny dzień skupienia rozpocznie się Nabożeństwem pokutnym o godzinie 9.30 w Katedrze Łomżyńskiej.

 

Autor W M

2024-02-16

Więcej informacji z tej kategorii