Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Zaproszenie Przewodniczącego KEP do udziału w Nowennie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Zapraszam wszystkich do udziału we wspólnej Nowennie w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, którą będziemy odprawiać od 16 do 24 marca – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki:

      2024-03-04 abp Stanisław Gądecki 1

Przewodniczący Episkopatu poinformował, że nowenna będzie zanoszona do Boga za wstawiennictwem męczenników polskich: św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki:

      2024-03-04 abp Stanisław Gądecki 2

Jak podkreślił abp Gądecki, układ nowenny jest prosty, by każdy mógł ją odmówić samodzielnie, w dowolnym miejscu – wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i dowolną modlitwę w intencji ojczyzny.

Ale zachęcam także, by odmawiać ją w kościołach, kaplicach, parafiach, wspólnotach i duszpasterstwach – zaapelował.

Niech ta modlitwa nowennowa będzie dla nas znakiem duchowego umocnienia, wiary Polaków w moc Boga, a także niezachwianej nadziei na to, że przyszłość naszego narodu będzie budowana w oparciu o Boże przykazania i prawdę Ewangelii – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Organizatorem Nowenny w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego jest Konferencja Episkopatu Polski.

Uczestnicy nowenny będą modlić się przez dziewięć dni. Nowenna rozpocznie się 16 marca, a zakończy 24 marca – przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia.

 

episkopat.pl/RG

Autor ES

2024-03-04

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...