Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Zbliża się sierpniowa Ewangelizacja na Barce

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Przed nami kolejna Ewangelizacja na Barce. Bardzo się cieszymy, że ostatnie spotkanie spotkało się z pozytywnym odbiorem. Tym razem spotkamy się 29 sierpnia 2022 o godz. 19.00 na Statku Nimfa pod Wawelem obok Mostu Grunwaldzkiego. Spotkanie poprowadzi ks. Krzysztof Porosło.

Ksiądz Krzysztof jest księdzem archidiecezji krakowskiej. Jego największą pasją jest teologia liturgii, której popularyzowanie stało się również powołaniem w powołaniu. Dlatego też ta strona internetowa nosi nazwę baptysterium.pl.

Głoszone przeze niego słowo ma na celu przede wszystkim rozwijanie i coraz głębsze uczeczywistnianie łaski chrztu. Przez swoją posługę pragnie pomóc w „zanurzeniu” się w tajemnicy własnego chrztu i rozpoczęciu świadomego życia nim. Wszakże – jak mówił katechumenom św. Ambroży – staliśmy się rybami i trzeba, abyśmy pływali w wodach własnego chrztu.

Jako motto życia kapłańskiego wybrał fragment:„To mówi Amen: Znam twoje czyny. Obyś był zimny albo gorący” (Ap 3, 14-15).

Można zapisać się na wydarzenie na stronie Pallotyńskiego Radia www.pallotti.fm

Temu wydarzeniu patronują: Radio Nadzieja z Łomży, Poranek siódma9, Misyjne.PL Radio Fiat z Częstochowy, Radio Głos z Pelplina, Stacja7, Radio Doxa, Pallotyński Sekretariat Misyjny, Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego, Sekretariat ds. Apostolstwa Prowincji Chrystusa Króla Księży i Braci Pallotynów, Gość Niedzielny, Radio Pallotti.FM, Apostoł – Pallotyńskie Centrum Powołań, Stacja7, Tygodnik Niedziela oraz Krakowska Żegluga Pasażerska.

Spotkanie jest transmitowane przez radio Pallotti.FM

Łukasz Gołaś SAC

Autor P. G.

2022-08-12

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 21 marca

Słowo Życia: 21 marca

WTOREK CZWARTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 5, 1-3a.5-16 Było święto żydowskie i Jezus udał się do Jerozolimy. W...