Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Przebieg uroczystości pogrzebowych Ojca Świętego Benedykta XVI

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Benedykt XVI zmarł 31 grudnia 2022 r. o godz. 9.34 w swojej rezydencji w Watykanie.

17 kwietnia ukończył 95 lat. Papież senior odszedł do wieczności w klasztorze Mater Ecclesiae, którą wybrał na swoją rezydencję po ustąpieniu z urzędu Następcy Apostoła Piotra w 2013 roku.

Już od kilku dni Biuro Prasowe informowało o pogarszającym się z powodu postępującego wieku stanie zdrowia Papieża seniora. Sam Papież Franciszek chciał publicznie podzielić się wiadomością o pogarszającym się stanie zdrowia swojego poprzednika pod koniec ostatniej w ubiegłym roku audiencji ogólnej, 28 grudnia, kiedy to zaprosił do modlitwy za papieża emeryta, który był „bardzo chory”, aby Pan go pocieszał i wspierał „w tym świadectwie miłości do Kościoła aż do końca”. Na wszystkich kontynentach natychmiast mnożyły się inicjatywy modlitewne z przesłaniami solidarności i bliskości także z kręgu pozakościelnego.

W ubiegłą środę, po zakończeniu Mszy Benedykt XVI przyjął sakrament namaszczenia chorych.

Od poniedziałku, 2 stycznia ciało Papieża seniora będzie wystawione w Bazylice św. Piotra, gdzie wierni będą mogli się pomodlić i pożegnać. Tego dnia Bazylika będzie czynna od 9.00 do 19.00, we wtorek i w środę od 7.00 do 19.00.

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Papieża Franciszka odbędą się w czwartek 5 stycznia, o godzinie 9.30 na Placu św. Piotra. Nie są przewidziane bilety na udział w ceremonii pogrzebowej.

 

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… +

 

vaticannews.va/pl

video: YouTube

Autor ES

2022-12-31

Więcej informacji z tej kategorii

E-recepty

E-recepty

E-recepta: Wygodne i Bezpieczne Rozwiązanie Dla Pacjentów i Lekarzy E recepta to innowacyjne rozwiązanie, które...

ŁaciaTy i Ja – serki łaciate

ŁaciaTy i Ja – serki łaciate

Serki śmietankowe Łaciate w nowej, silnej kampanii prezentują to, co ważne. Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie...