Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Zmarł ks. kan. Paweł Stachecki emerytowany proboszcz parafii w Osuchowej i w Brańszczyku

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W sobotę 14 listopada, przeżywszy 70 lat, w kapłaństwie 43 lat, odszedł do Pana ksiądz kanonik Paweł Stachecki, emerytowany kapłan naszej diecezji, były proboszcz parafii w Osuchowej i w Brańszczyku, kanonik gremialny Kapituły Kolegiackiej w Myszyńcu.

Ks. kan. Paweł Stachecki urodził się 20 października 1950 r. w Józefinie pochodzi z parafii Ujazd, w arch. łódzkiej. Święcenia kapłańskie przyjął 12 czerwca 1977 w Płocku z rąk bpa B. Sikorskiego. Po święceniach podjął pracę jako wikariusz w parafiach: Żuromin, Staroźreby i Maków Mazowiecki. 8 sierpnia 1987 został administratorem parafii Osuchowa, a następnie jej proboszczem. 24 września 1989 biskup mianował ks. Pawła proboszczem parafii w Brańszczyku. Po reformie administracyjnej 25 marca 1992 ksiądz Paweł Stachecki został inkardynowany do diec. łomżyńskiej. W trakcie swojej posługi w Brańszczyku ksiądz Stechecki pełnił posługę duszpasterza służby zdrowia, duszpasterza rolników czy duszpasterza rodzin w dekanacie wyszkowskim. W latach 1998-1999 był też dekanalnym wizytatorem religii.

1 kwietnia 1999 otrzymał tytuł kanonika gremialnego Kapituły Kolegiackiej w Myszyńcu. Był uczestnikiem sesji statutowych I Synodu Diecezji Łomżyńskiej, asystent kościelnym szkolnego koła Caritas przy Publicznej SP w Nowych Budach oraz kapelanem Związku Piłsudczyków RP Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie. 1 września 2020 przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Brańszczyku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

Dnia 17 listopada br. (wtorek) o godz. 18.00 różaniec w kaplicy pw. św. Józefa w Domu Pogrzebowym „Czyżak” w Wyszkowie (ul. Pułtuska 177).

Dnia 18 listopada br. (środa) o godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Po Mszy św. pogrzebowej trumna z ciałem śp. Ks. kan. Pawła Stacheckiego zostanie złożona do grobu kapłańskiego na cmentarzu parafialnym w Brańszczyku.

je

[related limit=”5″]

Autor adam

2020-11-16

Więcej informacji z tej kategorii