Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Zmiany w organizacji Orszaku Trzech Króli w roku 2021

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W sytuacji pandemii Covid 19 nie można zorganizować tradycyjnego Orszaku Trzech Króli. Nie oznacza to jednak, że to wyjątkowe wydarzenie nie odbędzie się w innej formule – napisał w specjalnym komunikacie wikariusz biskupi ds duszpasterstwa ks. Jacek Czaplicki. 

Na prośbę organizatorów Kuria podaje propozycje w jakich mógłby się odbyć przyszłoroczny Orszak.

1. Mini Orszak – Koordynatorzy tego wydarzenia mogą zorganizować kolędowanie w dniu 6 stycznia 2021 połączone z występem jasełkowym, koncertowym w parafiach, domach kultury, na ulicy itp. Należy to jednak uczynić w sposób, który szanuje prawo i zapewnia bezpieczeństwo uczestnikom. Może to być spotkanie w małych grupach z odpowiednim odstępem i innymi zabezpieczeniami. Małe Orszaki otrzymają od Fundacji korony, śpiewniki itp. Może być ich w danej miejscowości tyle, ile potrzeba. Powinny jednak odbyć się 5 lub 6 stycznia 2021 roku.

2. Spacer Orszakowy – Chodzi o zachęcanie rodzin, aby przebyły trasę Trzech Króli do Szopki i kolędowały na otwartej przestrzeni w gronie swojej rodziny oraz rozwiązywały zdania gry miejskiej bez kontaktu z innymi osobami. W każdej miejscowości może powstać kilka tras, zapisy na grę terenową uniemożliwią uczestnictwo w tym samym czasie zbyt wielu osób. Spacer taki można zorganizować już w weekend poprzedzający Epifanię.

3. Orszak kolęd – Ma być nawiązaniem do starej polskiej tradycji tzw. “świętych wieczorów”. Osoby zaangażowane mogą zorganizować 5 stycznia wieczorem w kościołach, domach kultury, szkołach lub na wolnym powietrzu Orszak Kolęd, który ma polegać na śpiewaniu w grupie osób tradycyjnych kolęd w dowolnym czasie od 17.00 do 20.00. Przy czym chodzi też o to, aby o 19.00 wszyscy zaśpiewali kolędę “Mędrcy świata”. Organizatorom zostaną przesłane pakiety koron i śpiewniki oraz scenariusz wydarzenia.

4. Orszakowy Challenge Kolędowy – chodzi o zachętę skierowaną do wszystkich Polaków, aby zorganizowali w domach kolędowanie od Bożego Narodzenia do 2 lutego. Po każdym takim kolędowaniu ma nastąpić wezwanie znajomych czy rodzin do podobnego kolędowania. Akcja będzie odbywać się przy użyciu hasztaga: #koledujemyrazem.

Aby zgłosić się do udziału w tym wydarzeniu (do 15 listopada br.) należy wejść na stronę: www.orszak.org.

[related limit=”5″]

Autor adam

2020-11-05

Więcej informacji z tej kategorii