Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Biskupi na Wielki Czwartek: “Jesteśmy ludem nadziei”

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

“W obliczu trudnych wyzwań i różnych kryzysów, które aktualnie bardzo mocno dotykają Kościół, także w Polsce, papież Franciszek zaprasza nas, żebyśmy nie poddawali się przygnębieniu i smutkowi. Jesteśmy zrodzeni z Ewangelii. Jesteśmy ludem nadziei. Zwątpienie, pretensjonalizm i zgorzknienie, to droga prowadząca donikąd” – napisali biskupi polscy w Liście do kapłanów na Wielki Czwartek.

Biskupi podkreślili w Liście, że wartość, jaką dla świata ma dar pokoju Chrystusa, uwydatniła się z całą mocą w ostatnich wydarzeniach za naszą wschodnią granicą. „Porusza nas ogrom zniszczeń wojennych i cierpienie niewinnych ludzi” – napisali biskupi. Dodali, że jednocześnie „pośrodku dramatycznych okoliczności zobaczyliśmy wielkie serca Polaków i Polek, którzy inspirowani miłością Chrystusa otworzyli na oścież swoje ramiona dla uciekających przed pożogą wojenną”.

Biskupi wyrazili również wdzięczność wobec kapłanów za wierne pełnienie posługi w Kościele. „Ostatnie 2 lata były naznaczone pandemią oraz wojną na Wschodzie. Dziękujemy za wasze trwanie we wspólnotach wiary, pomimo wielu ograniczeń i przeciwności. Za niestrudzone sprawowanie sakramentów, głoszenie Ewangelii, posługę wśród chorych i samotnych, obecność w szpitalach, przytuliskach, domach pomocy społecznej i w więzieniach” – zaznaczyli.

IAR

Hits: 24

Autor P. G.

2022-03-24

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

"Gościem Dnia" Radia Nadzieja był Andrzej Duda, burmistrz Kolna. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą...