Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mały Płock: Wierni przeszli Ekstremalną Drogę Krzyżową

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W nocy z 1 na 2 kwietnia po raz kolejny w naszej parafii wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Około 300 osób, które zdecydowało się wziąć w niej udział miało do wyboru dwie trasy: niebieską – Matki Bożej Pocieszenia liczącą 42 km oraz trasę zieloną Krzyża Świętego z 25 km do przebycia. W Małopłockim EDK szli nie tylko nasi parafianie ale też pątnicy z Kolna, Stawisk, Nowogrodu, Łomży, Zambrowa, Zbójnej czy Wyszkowa.

Zwyczajowo pątnicy Ekstremalną Drogę Krzyżową w Małym Płocku rozpoczęli Mszą Świętą o godz.19 w naszym Sanktuarium, po czym wyruszyli na szlaki. Z krzyżem, z wodą i jedzeniem w plecaku, różańcem w dłoni i latarką na czole wyruszyli, aby doświadczyć prawdziwej obecności Jezusa Chrystusa, doświadczyć choć w niewielkim stopniu Jego cierpienia. EDK to indywidualna wędrówka połączona z duchowymi rozważaniami, dlatego jedni wędrowali w poszukiwaniu życiowej drogi, a inni w podziękowaniu za otrzymane łaski. Są też tacy, którzy modlili się w wybranych intencjach. EDK to wyzwanie, droga, zmaganie i spotkanie. Dla wielu była to droga przełomu, doświadczania bólu, zmęczenia i łez. Wreszcie, dla wielu była to droga odpowiedzi na pytania o sens, wiarę, miłość… Pierwsi uczestnicy zakończyli EDK po pierwszej w nocy (krótsza trasa) a ostatni przybyli tuż przed godziną 7, gdzie mogli posłuchać koncertu muzyki organowej w wykonaniu Pana Łukasza z Łysych. Wchodząc do kościoła i padając (także ze zmęczenia) przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia dziękowali za te ekstremalne uczucie na szlaku, ekstremalne doświadczenie Mocy Jezusa… Maryi… Anioła Stróża. Niezależnie od tego kto jaki dystans przeszedł, a także czy zakończył swoją wędrówkę przed końcem, było to podjęcie wyzwania, przekroczenie własnych ograniczeń. Była to „podróż”, aby przemyśleć swoje życie, zbliżyć się do Boga. Kolejne podjęcie wyzwania i okazja do modlitwy podczas ekstremalnej wędrówki już za rok.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji i zabezpieczeniu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2022.

Ala Żelazna

Autor M. Sz.

2022-04-04

Więcej informacji z tej kategorii